Fitomed Odżywka ekstraziołowa do włosów koloryzowanych


Dobrze wspominam produkty do włosów z Fitomed. Dawno już nic nie miałam, bowiem ostatnio inne marki kosmetyczne kuszą mnie mocniej. Nie znaczy to, że te kosmetyki są gorsze. Mają bardzo dobre ceny i można je kupić w wielu sklepach zielarskich. Są dobre na początek przygody z kosmetyką naturalną.

Odżywkę do włosów koloryzowanych Henna i Herbata Fitomed poleciłam kuzynce, która ma stale problemy z włosami: są farbowane na brąz zbliżony do naturalnego koloru, bardzo przetłuszczają się od nasady, jak to farbowane - mają suche końcówki oraz brak im połysku i objętości.  Czy odżywka dała sobie z radę z takimi włosami? O tym dalej.


 Opis na opakowaniu, skład:


Skład odżywki Fitomed jest krótki, ziołowy, jak na produkt stosowany tylko na włosy, a nie na skórę głowy, to myślę, że jest ok. Nie wywołał u kuzynki przykrych reakcji. Odżywka nie należy do tych bardzo obciążających , także jeśli wasze włosy potrzebują dociążenia, to szukajcie czegoś innego. Odżywkę można stosować i bez spłukiwania.
Z relacji kuzynki odżywka w pełni spełniła jej oczekiwania. Jest to produkt wydajny, o lekkiej konsystencji, łatwy do spłukiwania. Dobrze zmiękcza włosy, które o wiele lepiej się układają. Różnice w kolorze to kwestia sporna, na tak ciemnych włosach ciężko coś zauważyć.
Zapach jest bardzo ładny, ziołowy, lekko mydlany i utrzymuje się na włosach nawet przez 2 dni. Odżywka nie przeciążyła włosów, nawet stosowana od nasady nie spowodowała większego ich przetłuszczenia.

Ogólnie po fryzurze kuzynki widać, że odżywka dobrze się spisała.
Dziękuje kuzynce Joasi za pomoc w napisaniu tej recenzji, zdjęcia są mojego autorstwa.
Komentarze

 1. Fajnie, że kuzynka jest zadowolona, dla mnie odżywki Fitomed są zbyt wodniste i mało skoncentrowane, ale lubię tą markę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubiłam inne wersje odżywek Fitomed. Dobrze spisują się bez spłukiwania.

   Usuń
 2. Nie miałam jeszcze żadnego kosmetyku tej marki :(

  OdpowiedzUsuń
 3. ja jeszcze nie koloryzuję swoich włosów;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie byłam z niej zadowolona...

  OdpowiedzUsuń
 5. ta firma mnie bardzo kusi, jednak jeśli chodzi o pielęgnację moich fal, staram się unikać zbyt wielu ziół bo przesuszają ;/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam tego kosmetyku i chyba się nie skuszę, bo nie jestem fanką ziołowych kosmetyków :)
  Pozdrawiam serdecznie, Juliet Monroe KLIK :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam ją i byłam zadowolona jednak moje włosy wolą drogeryjne kosmetyki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. hmmm ja nie jestem skuszona, bo zioła źle działają na moje włosy :/ niestety...

  OdpowiedzUsuń
 9. chyba bym się nie polubiła z tymi kosmetykami do włosów od fitopmed ;<

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Retromama.blog