Olimp Labs B12 Forte i Chela-Mag B6 + D3, czy warto?


Wszelkie suplementy diety są obecnie bardzo na czasie. Nie rzadko rekomendowane jako lepsze od leków, co oczywiście jest błędem. Suplement diety możecie kupić nawet w drogerii, a lek dostępny jest w aptece. Suplement zalecany jest dla ludzi zdrowych i nie ma udowodnionego działania. Jakie suplementy wzbudziły moje zaufanie: Chela-Mag B6+D3 oraz B12 Forte bio-complexOgólnie lubię suplementy z Olimp labs, bo są łatwo dostępne w większości aptek, a  jak nie ma to zamawiam.  Firma działa na rynku parę lat, mają podobno własne laboratoria.  Na opakowaniach wszystko jest jasno opisane. Brałam powyższe suplementy dłuższy czas, więc wiem że działają na mnie pozytywnie. Chociaż jak wiecie, zdrowej diety nic nie zastąpi. W takich czasach żyjemy, że trzeba ratować się wspomagaczem. Łatwiej czasem brać kapsułki niż dłubać orzechy, moczyć  i zagryzać do każdego posiłku.

Olimp Labs Chela-Mag B6+D3 ,  100 mg magnezu + 2000j.m. D3.
 30 kapsułek . Zalecana dawka 1- 2 kapsułki dziennie. Cena 16 - 20 zł.
Dawki rekomendowane według powszechnych zaleceń. Wit. D3 biorę przez większość roku, wyłączając może wakacje, ale to nie zawsze. Po prostu biorąc Wit. D lepiej się czuję psychicznie.  Powszechnie wiadome jest, że w tym klimacie suplementacja jest konieczna.
Magnez zazwyczaj brałam osobno, więc to dla mnie duże ułatwienie, że jest w tym suplemencie. Magnez pomaga we wchłanianiu wit. D i jest też łatwiej przyswajalny z wit. D. Często zdarza się, że jak nie biorę magnezu (albo nie jadam orzechów), to mam nerwowy tik na powiekach. Godna uwagi jest też forma magnezu: Diglicynian Magnezu jest opisany w książce "Plan Ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy" (Recenzja). Zdajecie sobie sprawę, że nie wszystkie formy witamin i minerałów nasz organizm może przyswoić. Są różne niedyspozycje, a słaba wchłanialność to problem powszechny. Zaznaczę również, że tu mamy w jednej kapsułce magnezu 27 % dawki dziennej. Kluczowa jest też zawartość wit. K 2, która również ułatwia wchłanianie samej wit. D. Kolejny wartościowy składnik to  Wit. B6 , aż 150 % zapotrzebowania dziennego w jednej kapsułce. Wit. B6 pozytywnie wpływa na układ nerwowy.
Kapsułka zawiera tylko niezbędne składniki, nie ma zbędnych wypełniaczy, a otoczka jest z żelatyny. Czasem miałam kłopot z połknięciem, trzeba popić dużą ilością wody.
Moim zdaniem suplement naprawdę godny uwagi.  W tej cenie  (nie cale 20 zł) znaleźć coś tak dobrego to może być ciężko.  Kupię ponownie.

Olimp Labs B12 Forte, bio-complex. Witamina B12 , Kwas foliowy, Witamina E, Wapń.
30 kapsułek . Dawkowanie 1 kapsułka dziennie.  Cena około 15 - 20 zł.
Suplement rekomendowany dla osób dbających o prawidłowy poziom homocysteiny. Kto interesuje się nowinkami zdrowotnymi zapewne wie, co to jest ta homocysteina i że wysoki jej poziom sprzyja chorobom układu sercowo-naczyniowego. To plaga dzisiejszych czasów. Uważam jednak, że sama tabletka nie pomoże jeśli nie ma prawdziwej zmiany trybu życia. U mnie w rodzinie powszechne były zawały serca, a krewni nie dbali ani o dietę, ani o redukcję stresu. Nie wiem, czy ta kapsułka pomogła by mojej mamie, jeśli w jej życiu nastąpiła taka kumulacja negatywnej energii z zewnątrz. Druga sprawa, to starsze osoby często źle tolerują wszelkie zmiany w życiu, także diety. Są też doniesienia, że wiele osób ma jakiś gen, który zwiększa skłonność do niektórych chorób.
Na co powinniśmy zwrócić uwagę, to bardzo wysokie dawki składników w 1 kapsułce:
Wit. B12 20 000%, Wit. B6 214%, Kwas foliowy 200%, Wapń 83%, Żelazo i Wit. jest w mniejszej dawce.  Może się wydawać, że to jakieś kosmiczne dawki, lecz pamiętajmy, że jeśli są już skłonności do wysokiej homocysteiny, to są też zaburzenia wchłaniania w przewodzie pokarmowym, więc nie wszystko się wchłania. A z drugiej strony można dopasować dawkowanie indywidualnie i przyjmować np. raz na kilka dni, ja tak robię. Z początku kiedy zaczęłam brać suplement wydawało mi się, że dawka dla mnie faktyczni jest zbyt duża. Poza tym pamiętajcie, że jeśli spożywacie mięso i lubicie  zieleninę, to może wcale nie potrzeba Wam takiej suplementacji.
Suplement ten znajduje się w żelatynowych kapsułkach.
Nie wiem, czy kupię B12 Forte bio-complex, mam mieszane odczucia co do niego.

Powyżej przedstawiłam moje osobiste odczucia co do suplementacji.

Komentarze

 1. Z tej firmy jeszcze suplementów nie miałam

  OdpowiedzUsuń
 2. obecnie dostaję kompleks witaminy B w zastrzykach bo mam problemy z kręgosłupem, jestem za stosowaniem suplementów, często sami nie wiemy o swoich niedoborach

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tej serii suplementów nie miałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja ostatnio znowu mam problemy ze skurczami a tabletki mi sie koncza :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja suplementuje to czego akurat mi wg badań brakuje. Obecnie wit D3 to moja zmora + magnez..

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam kiedyś suplementy tej marki, ranie a dobre :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja ostatnio się suplementuję, ale jednak dieta i zmniejszenie stresu dużo daje - najlepiej połączyć jedno z drugim :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Retromama.blog