Podsumowanie lipca, nie tylko kosmetycznie.
Pisząc ten post zastanawiałam się, jakie zdjęcie wstawić jako główne. A że nie miewam zbyt wiele czasu na myślenie w ciągu dnia, to szybko wybrałam to piękne zdjęcie z Zalipia. To była krótka, ale pozytywna wyprawa, która przyniosła ukojenie i trochę  śmiechu. Zawsze kiedy pojadę tam z synem, bez końca zachwycamy się tym klimatem i urokiem polskiej wsi.


To jeszcze w czerwcu


Chciałabym zawsze pisać o pozytywnych rzeczach na moim blogu, bo to niesamowicie mi pomaga. Czasami jednak myślę, że okłamuje samą siebie, bo moja rzeczywistość nie bywa tak kolorowa, jak na zdjęciach. Myślę, że Internet stworzony jest do koloryzowania faktów.

Jeszcze w czerwcu napisałam temat: https://www.retromama.blog/2020/06/prawda-czy-fasz.html.
Niestety nie zdążyłam zrobić podsumowania czerwca, bo te wakacje niesamowicie szybko mi uciekają. Cieszę się jednak, że nie zaniedbałam bloga i ciągle mam nowe pomysły na wpisy.


Zakupy internetowe


Ostatnio synek jest moim fotografem, więc jakość zdjęć nie bywa rewelacyjna. Trochę ubolewam też nad tym, że mój telefon nie jest cudem techniki. A z drugiej strony cieszę się, że ktoś w ogóle może mi zrobić zdjęcia.

Na przykład te z moim zamówieniem z Femme Luxe: https://www.retromama.blog/2020/07/femme-luxe-kolejne-zamowienie.html

Obecnie nie planuję kolejnych zakupów z tego sklepu ponieważ wybór ubrań nie jest dla mnie zadowalający. Nie mniej z chęcią oglądam wpisy innych blogerek, które tam zamawiają.
Podążając dalej tropem zdjęć, to chyba po raz pierwszy odważyłam się nie tylko napisać, co  i pokazać moje niedoskonałości: https://www.retromama.blog/2020/07/kiedy-w-koncu-o-siebie-zadbasz.html . Napisałam bardzo ważny temat, odnośnie blizny po CC i jakim była dla mnie problemem.

 Mój blog robi się coraz bardziej osobisty, z czego mogę być dumna. Jest w końcu więcej mnie samej i moich spraw, a nie tylko recenzje kosmetyków. Oczywiście takowe też się będą pojawiać w przyszłości.


Relacje kobiet

Kolejny, bardzo ważny dla mnie temat, który napisałam prosto z serca: https://www.retromama.blog/2020/07/kobiety-potrzebuja-kobiet.html
O tym, jak trudne mogą być stosunki damko-damskie wiedzą nie tylko matki.

 W naszych rodzinach bywa naprawdę różnie. Jeśli chodzi o kobiety, to ich natura zdecydowanie jest bardziej skomplikowana. Kobiety potrafią wszystko komplikować i utrudniać.  Pewnie dlatego czasami tak ciężko o normalne, życzliwe relacje. Większość osób zgodnie twierdzi, że rodziną to dobrze tylko na zdjęciu. I coś w tym jest...


Macierzyństwo
Jak zwykle nie zabrakło i tematyki parenting, jednak chce wystrzegać się tego słowa. Blog mój nie jest typowo o dzieciach, bo nie czuję się ekspertem w tej dziedzinie. Czasami coś napiszę tylko z własnego doświadczenia, tak jak ten wpis: https://www.retromama.blog/2020/07/bunt-czterolatka-jak-sobie-z-nim-radze.html

Muszę przyznać, że nadal jest ciężko jeśli chodzi o bunt. Wiem też, że te emocje przeminą, że to tylko chwilowy kryzys. Później przyjdą następne, to jest tylko życie. Nie idealne, przeciętne, jak każdej mamy. A kolorowe fotki na Instagram, czy tutaj to jest tylko zaledwie ułamek sekundy.To podsumowanie wyjątkowo krótkie i zwięzłe. Cieszę się jednak, że w ogóle miałam czas go zrobić. Oczywiście pokazałam tylko wpisy, które moim zdaniem zasługują na wyróżnienie. Wszystkich w sumie było 14, to i tak niezły wynik jak na moje możliwości.

Jeśli chodzi o plany na sierpień, to z pewnością chcę w końcu zrobić wpis o kubeczku menstruacyjnym i podpaskach wielorazowych. Przygotowuje także wpis o produkcie samoopalającym. Reszta wyniknie jak zwykle, spontanicznie.

Komentarze

 1. Dokładnie, bywają lepsze, jak i gorsze dni, ale nie można się poddawać. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. polska wieś wygadała kiedyś bajecznie, nawet gdy budynki nie były tak pięknie pomalowane

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę nadrobić niektóre posty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To zdjęcie wsi jest tak bardzo klimatyczne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ważne tematy tutaj poruszasz. Zdecydowanie chętniej czytam takie życiowe wpisy niż po raz setny w ciągu dnia oglądam ten sam dres :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Retromama.blog