Biokap 5.0 Jasny brąz , efekty farbowania


Hej, dziś nie planowany ale szybki post. Pogoda nie zachęca do siedzenia z laptopem. O farbie Biokap już kiedyś pisałam na blogu m.in.  kolor 5.06. Ostatnio udało mi się wygrać pudełko farby na Fb. Postanowiłam zrobić mamie niespodziankę i zafundowałam jej koloryzację . Jeśli ciekawi Was jak wyszedł kolor zapraszam do krótkiej relacji foto:


 Zestaw do farbowania wygląda tak:

 Do przygotowania mieszanki użyłam szklanego naczynia, gdyż na krótkie włosy mamy wystarczyła połowa zestawu. 

Kolor wyjściowy, włosy mamy są siwe w  50 % , nie farbowane:

Mieszankę nałożyłam na całość, producent zalecał najpierw zrobić to u nasady ale pominęłam ten krok, gdyż na krótkich włosach był po prostu bez sensu.

Po 35 minutach kolor ściemniał do brązu. 

Po spłukaniu, wysuszeniu włosów kolor prezentuje się tak:

Jak widzimy kolor wyszedł nie zbyt ciemny, naturalny i chłodny. Włosy siwe ładnie pokryte. Mama nie zaobserwowała w trakcie zabiegu farbowania żadnych negatywnych skutków, typu pieczenie czy swędzenie. Farba nie miała przykrego zapachu, pachniała raczej ziołowo, choć czysty zapach ziół to nie był. Włosy po zabiegu są miękkie i mają ładny, naturalny połysk. Jedyny minus, niestety ufarbowana skóra głowy.

Opis na stronie producenta :
www.biokap.pl/sklad-biokap-1.


Komentarze

 1. Kolor wyszedł rzeczywiście bardzo ciekawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie wyszło! Tak naturalnie i efekt jest nieprzesadzony:). Choć ja się nie skuszę, bo włosów nie farbuję, lubię swoje i zamierzam farbować dopiero jak zacznę siwieć... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękny kolor! bardzo naturalny efekt... aż sama za takim chłodnym, naturalnym brązikiem zatęskniłam po moich ostatnich eksperymentach....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuje, eksperymenty są fajne gdy są udane

   Usuń

Publikowanie komentarza

Copyright © Retromama.blog