Proszek Domol Ultra sensitive i Płyn do płukania Almawin


Obecnie jest bardzo duży wybór środków do prania, nawet osoby z alergiami mają w czym wybierać. Bardzo długi czas, tzn. od kiedy urodził się syn prałam w płynach dla dzieci. Jedne prały lepiej, drugie gorzej, wiadomo jak to jest. Zawsze jednak starałam się wybierać płyny delikatne i bezpieczne dla skóry.


 Do prania stosuje taki zestaw: Proszek Domol Ultra sensitive oraz Płyn do płukania Almawin. Produkty te pochodzą z różnych sklepów, jednak sprawdzają się stosowane razem. A czy pranie jest czyste i świeże, o tym dalej.


 Domol proszek ultra sensitive


"Ekologiczny proszek do prania energicznego. Domol Ekologiczny proszek ULTRA SENSITIVE łączy wyjątkową skuteczność prania ze zmniejszonym ryzykiem powstawania alergii. Ponadto proszek pomaga w zmniejszeniu obciążenia dla środowiska. OZNAKOWANIE EKOLOGICZNE UNII EURPEJSKIEJ nadane towarom lub usługom spełniającym wymagania dla oznakowania ekologicznego UE. Numer rejestracyjny: DK/6/005 gwarantuje: mniej emisji do środowiska wodnego; mniej substancji niebezpiecznych; sprawdzoną skuteczność; lepsza jakość. Produkt przetestowany i zalecany przez Niemiecki Związek ds. Alergii i Astmy (DAAB)."

Skład:
15% lub więcej, ale mniej niż 30%: zeolity, związki wybielające na bazie tlenu, 5% lub więcej, ale mniej niż 15% niejonowe środki: powierzchniowo czynne, mydło, mniej niż 5%: polikarboksylany, enzymy (Subtilisin, Amylase). Produkt zawiera: Sodium Carbonate, Sodium Sulfate, Sodium Silicate, TAED, Cellulose Gum, Trisodium Dicarboxymethyl, Alaninate (MGDA), SIlicone.

Dostępność: Rossmann/ ok 15 zł


Moja opinia:

Długi czas unikałam prania w proszkach, ponieważ kojarzyły mi się ze sztywnymi ubraniami i sztucznym zapachem. Często bywało tak, że resztki proszku nie rozpuściły się i były na ciuchach. Na szczęście te czasy to już prehistoria. Na pewno wpływ na jakość prania ma też nowsza pralka.

Cechy Proszku do prania Domol to m.in. brak wyraźnego zapachu, dobre wypłukiwanie się z tkanin, a przede wszystkim dopieranie trudnych, codziennych plam. Zwłaszcza takich z błota, piaskownicy czy po posiłkach. Temperatura w jakiej zazwyczaj piorę to 40 stopni, tak aby zachować optymalny kształt ubrań, a jednocześnie wyprać dokładnie. W proszku piorę też swoją bieliznę i nie mam tu żadnych zastrzeżeń co do czystości.

Do minusów należy słabe wybielanie żółtych, przestarzałych plam np. od potu. Potrzebny jest też dobry płyn do płukania, bo ten proszek zdecydowanie słabiej odświeża, ale to przez brak zapachu. Jeśli lubicie mocno pachnące, perfumowane pranie to nie jest produkt dla Was. 


Almawin Zmiękczający Płyn do płukania tkanin Lawenda "Płyn do płukania i zmiękczania tkanin, o naturalnym, relaksującym zapachu lawendy.
Odpowiedni do wszystkich rodzajów tkanin naturalnych i mieszanych z wyjątkiem odzieży funkcyjnej/sportowej z membraną.

Dozowanie: Do odpowiedniej przegródki na detergenty dodać ok. 1 nakrętkę płynu. Płyn jest odpowiedni do prania w wodzie o każdym stopniu twardości, do tkanin białych i kolorowych, w zakresie temperatur 30°C do 95°C. 1 opakowanie płynu starcza na ok. 30 prań."

Pojemność: 750 ml

Skład:
tensydy kationowe, zapach (naturalny olejek z lawendy*), linalol, woda, izopropanol, kwas cytrynowy.

"AlmaWin to ekologiczne, przyjazne środowisku środki czystości o delikatnym zapachu, przeznaczone do prania, zmywania naczyń oraz sprzątania, o doskonałej jakości i efekcie czyszczącym. Aktywne składniki myjące na bazie tłuszczów i olejów roślinnych oraz najwyższej jakości surowce naturalne bez dodatku wypełniaczy, fosforanów, wybielaczy optycznych, chloru, parabenów, pochodnych ropy naftowej, syntetycznych barwników czy konserwantów sprawiają, że produkty AlmaWin są wyjątkowo przyjazne dla skóry i nie obciążają środowiska naturalnego, ulegając całkowitej biodegradacji. AlmaWin nie stosuje technologii genetycznych ani nie wykonuje testów na zwierzętach. Produkty AlmaWin otrzymały belgijski certyfikat Eco Garantie. Wszystkie produkty AlmaWin posiadają pozytywną opinię dermatologiczną."

Dostępność/ greenline-sklep.pl/ ok 11 zł


Moja opinia:

Nie wiem dlaczego nie kupowałam nigdy wcześniej płynów do płukania z lepszym składem, chociaż te "dziecięce" nie były takie złe, nigdy nie było u nas żadnych alergii, a syn zawsze otrzymuje pochwały u pediatry bo ma ładną skórę. Osobiście zawsze mi przeszkadzał sztuczny, chemiczny zapach płynów do płukania, który potrafił się długo utrzymywać i był męczący.
Płyn do płukania Almawin uważam za niezłe odkrycie zacofanej matki-polki, bo przecież takie produkty od dawna już są na rynku, a jak się okazuje nieźle dostępne i w dobrych cenach.

Przechodząc do zalet tego Płynu to największą jest chyba zapach, naturalny lawendowy, pochodzący od olejku eterycznego, który uwielbiam od lat. Nie mam zarzutów co do poziomu miękkości ubrań, które po wysuszeniu są przyjemne w dotyku, ale nie mają tej sztucznej śliskości jak po niektórych płynach, wiecie o co chodzi? Dla niektórych minusem będzie to, że zapach po prostu ulatuje, ale takie są właściwości olejków eterycznych. Wolę jednak pranie naturalnie pachnące, suszone na balkonie, niż ten smród chemii jaki nieraz bywa po niektórych popularnych płynach.


W czym obecnie pierzecie ubrania swoje i dzieci, czy to ma dla Was jakieś znaczenie?


Komentarze

 1. Płynem mnie zaciekawiłaś, też chyba trochę zacofana jestem w tym temacie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapach lawendy zupełnie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. gdybym miała dziecko musiałabym się mocno doszkolić w kwestii środków piorących bo nie znam się na ich składach .ja sięgam zazwyczaj po zwyczajne kapsułki, dolewam trochę płynu, dosypuję proszek. ..

  OdpowiedzUsuń
 4. Niemieckie artykuły chemiczne są podobno o niebo lepsze od tych naszych. Ciekawe co będzie, jak wprowadzą standaryzacje

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog