Najczęstsze błędy popełniane w social mediach

 


Media społecznościowe na dobre rozgościły się w naszych smartfonach. Służą do rozrywki, czasami uzależniają, mogą też być ciekawym hobby, jeśli umiemy korzystać z nich w umiejętny sposób. Cienka granica pomiędzy nadmiarem czasu z nimi, a uzależnieniem się jest bardzo łatwa do przekroczenia. Popełniamy też wiele błędów korzystając z nich w błędny sposób. 


Social media: największy pochłaniacz naszej uwagi czy miejsce na rozwój biznesu


Nie da się ukryć, to social media przejęły naszą uwagę i prawie każdy korzysta obecnie z Instagram, Tik tok, czy Facebook. Chyba każda dziedzina życia znajduje tu swoje miejsce: od psychologii, poprzez porady lekarskie, kanały modowe, dietetyczne i wiele - wiele innych. Taka ilość informacji w jednym miejscu może przytłaczać, dlatego warto od samego początku dobrze sprecyzować nasze oczekiwania. Czego tam naprawdę szukam w social mediach? Czy tylko taniej rozrywki zabierającej czas, a może jednak lepiej wkroczyć na ścieżkę rozwoju osobistego poświęcając czas na wartościowe treści? Największym błędem związanych z SM jest poświęcanie im nadmiernej ilości czasu, bezmyślne skrolowanie, podglądanie życia ludzi którzy tak naprawdę nic nie wnoszą do naszego własnego rozwoju. Dobrym sposobem na ograniczenie tej nadmiernej podaży jest po prostu sumienne segregowanie obserwowanych kont. 


Konto firmowe na Instagram czego unikać?

Aplikacja Insta. walczy o naszą uwagę, starannie dobierając treści, podsuwa nam reklamy które są dostosowane do naszych preferencji. Ma to na celu oczywiście zwiększyć ich własne zyski, dlatego algorytmy Instagrama potrafią być bezlitosne. Wiele zdesperowanych profili chcąc zyskać szybką popularność wykupuje płatną reklamę, która ma dać więcej nowych obserwatorów. To prosta droga do sukcesu, a może jednak "strzał w kolano": bo tak naprawdę nie liczy się liczba obserwatorów, ale liczba realnie zaangażowanych kont. W przełożeniu na życie wygląda to tak że liczy się aktywny odbiorca. Lepiej jest mieć mniej obserwujących, ale za to takich do których trafia nasz przekaz. 

Próbując swoich sił z działalnością na Instagramie od samego początku wart dobrze przemyśleć strategię: W czym jesteśmy dobrzy, co możemy zaoferować swoim odbiorcom, czy jesteśmy w stanie poświęcić temu tyle swojej energii? Bywa i tak że ten czas spędzony na Instagramie jest zupełnie straconym. Prowadząc odrębny biznes warto od samego początku powierzyć działania w Social mediach  specjalistom,  dzięki temu mamy zapewniony sukces już na starcie. 


Jakie błędy jeszcze możesz popełnić na Instagram i w social mediach? To m.in. zaufanie do zupełnie obcych nam osób: pokazywanie swojej prywatności, a także udostępnianie danych osobowych: adresu, nr telefonu. Pamiętajmy, że w Internecie nic tak naprawdę nigdy nie ginie. 


Dajcie znać czy korzystacie z Social mediów i jakie są Wasze doświadczenia z nimi?Komentarze

 1. Na szczęście nigdy nie spotkało mnie nic złego. Staram się zachować ostrożność.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądry i przydatny post. Wszystko co za dużo, jest niezdrowo i może uciec spod naszej kontroli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam sie że czasem lepiej powierzyć zadania komuś kto zna sie na rzeczy i odciąży

  OdpowiedzUsuń
 4. Fejsbuk to potworny zjadacz czasu. Od pewnego czasu staram się go ograniczyć, choć nie jest to łatwe niestety. Faktycznie granica jest cieniutka i bardzo łatwo ją przekroczyć, uzależnić się od social mediów. Bardzo mądry post Droga Retro Mamo :)

  Dużo uśmiechu i słońca na co dzień

  Kasia Dudziak

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog