Niezbędnik ślubny 2025
*wpis reklamowy* Jesień to nie jest dobra pora na ślub, ale planowanie Wesela - to zupełnie coś innego.
Sezon ślubny 2024 już prawie zamknięty, jednak planowanie tego najważniejszego dnia zwykle zabiera sporo czasu. Wszystkie usługi, lokal, oprawę uroczystości powinno się zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem. W niektórych rejonach zapewne i z 2-3 letnim. Ufać tylko trzeba, że miłość przetrwa tak długie oczekiwanie. Można też pójść na całkowity żywioł i zrobić ślub bez wesela.
To ten jedyny, najważniejszy dzień
Ślub to niewątpliwie doniosłe wydarzenie w życiu każdej pary. Uwieńczenie miłości, jaką stanowi zawarcie związku małżeńskiego powinno być jedyne i niepowtarzalne. Ten dzień będziemy pamiętać całe życie, nie pozwólmy by cokolwiek nam go zepsuło. Najlepszym rozwiązanie jest skorzystanie z usług profesjonalnego doradcy ślubnego, który zorganizuję dla nas wszystkie formalności, jednak takie usługi mają też swoją cenę. Z drugiej strony wszystko mamy dopięte na ostatni guzik i nie ma miejsca na wpadki.
Czas na organizację Wesela
Z pewnością warto prowadzić planer ślubny, który zapewni nam lepszą organizację, ale też pozwoli uniknąć niepotrzebnych wpadek. W sieci bez problemu znajdziemy gotowe, które ułatwią nam całość zadania. Na początek warto też ustalić budżet Wesela. Niezbędna jest znajomość listy gości, a także poznanie stawek w domach weselnych i restauracjach. Obecnie większość zapewnia kompletną obsługę: od listy menu, po układ sali, oprawę muzyczną oraz opiekę gości podczas przyjęcia. Osobny punkt stanowi też wynajem samochodu na Wesele. Tutaj też na pewno przyda się dekoracja, jak puzzle4u.pl/collections/tablice-rejestracyjne-slubne, jednak większość wypożyczali też taką zapewnia.
Jakie formalności przed zawarciem związku małżeńskiego?
Pierwsze kroki jakie trzeba podjąć to z pewnością te mniej lubiane, bo formalne - jak zebranie wymaganych dokumentów, które należy przedłożyć w urzędzie stanu cywilnego. Do najważniejszych z nich należą: Zapewnienie – oświadczenie obu stron, że nie występują żadne przeszkody prawne do zawarcia małżeństwa. Kolejne to potwierdzające naszą tożsamość i obywatelstwo czyli aktualne dowody osobiste lub paszporty. W przypadku gdy któryś z przyszłych małżonków nie ukończył 18 lat, konieczne też jest zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa. Konieczne są także dokumenty potwierdzające stan cywilny, a jeśli ktoś wcześniej związany był już małżeństwem – dokumenty rozwodowe lub świadectwo zgonu poprzedniego małżonka. Procedury związane z zawarciem ślubu cywilnego na pewno są prostsze od tych w kościele, ale pamiętamy że istotnym jest sam proces weryfikacji, który umożliwi wyznaczenie samego terminu ślubu.
przydatne informacje
OdpowiedzUsuńInspirujący post dla osób planujących ten wyjątkowy dzień.
OdpowiedzUsuńBardzo przydatne informacje :)
OdpowiedzUsuń