Dermacos Nawilżający Żel do mycia ciała
Przedostatni produkt z marki Dermacos, jaką miałam niedawno okazję poznać. Wszystkie wzięłam pod ścisłą lupę.
Widzę, że Dermacos poprzeczkę ma postawioną wysoko, co ważne kosmetyki te naprawdę na mnie działają, a obietnice producenta mają odniesienie w rzeczywistości, nie tylko na etykiecie.
Na temat żeli pod prysznic mogę powiedzieć tyle, że mają myć, nie wysuszać, w nawilżenie nie wierzyłam, dotychczas, aż poznałam ten żel :
Dermacos Hipoalergiczny Nawilżający Żel do mycia ciała
Już po samej nazwie widać, że jest to żel delikatny, pielęgnujący naszą skórę. Tego oczekuje zwłaszcza od kosmetyku stosowanego pod prysznicem na basenie. Nie mam siły zabierać balsamu do plecaka, a zanim dotrę do domu nie chcę cierpieć ze suchą skórą. A chlor potrafi wysuszyć, kto chodzi na basen ten wie.
Informacje o produkcie:
"Wyjątkowo delikatny Żel do mycia ciała, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, bardzo suchej, skłonnej do podrażnień oraz alergicznej. Polecany jest również dla osób z problemami łuszczycowymi i egzemami. Produkt nie zawiera parabenów, sztucznych barwników, alkoholu oraz soli (sodium chloride) i siarczanów (SLES i SLS).
Dzięki odpowiednio wyselekcjonowanym delikatnym składnikom o bardzo łagodnym działaniu Żel: łagodnie oczyszcza skórę, nie naruszając warstwy lipidowej naskórka, wzmacnia barierę ochronną skóry, delikatnie natłuszcza, zapobiega uczuciu szorstkości i nieprzyjemnemu uczuciu napięcia, nie powoduje podrażnień i nie wysusza skóry."
Skład żelu do mycia Dermacos:
Nie będę specjalnie analizować poszczególnych składników, gdyż całość jest raczej na plus, no może poza EDTA, ale u mnie akurat ten składnik nie powoduje żadnych reakcji.
Składniki aktywne: aloes , alantoina, inulina, łagodne substancje myjące.
Żel do mycia ciała Dermacos charakteryzuje się gęstą, żelową lecz nie galaretowatą konsystencją. Najbardziej lubię takie właśnie konsystencje, bo nic mi z ręki nie spada, a produkt można łatwo rozprowadzić na ciele. Kolor żelu jest przezroczysty.
Żel jest wydajny, dobrze się pieni, ale też nie przesadnie, tak w sam raz. Zapach bardzo delikatny, prawie nie wyczuwalny.
Opakowanie jest wygodne, smukła butelka, szczelnie zamknięta, idealna pod prysznic.
Produkt spełnił wszystkie moje oczekiwania. A nawet więcej, bo nie spodziewałam się tego, że mi nawilży skórę. Oczywiście nie daje on takiego natłuszczenia jak balsam, ale naskórek nie jest spięty, wysuszony, czuje się po prostu komfortowo po użyciu tego produktu. Jest on tak delikatny, że stosuje go nawet do mycia twarzy.
Cena 18,70 zł/ 250 ml
Żel na pewno jest też dostępny w aptekach.
Skoro daje uczucie nawilżenia to byłby idealny dla mojego męża, który ma problem z suchością skóry, ale balsamów nie lubi :)
OdpowiedzUsuńniestety mężczyźni nie lubią się balsamować
Usuńmój też ma jakąś awersję do balsamowania się:P tylko w wakacje i to jak jesteśmy nad morzem, posmaruje się balsamem ochronnym;)
UsuńJestem alergiczką ze skłonnościami do alergii skórnej. Myślę, że ten produkt by się u mnie sprawdził :)
OdpowiedzUsuńja też mam dość alergiczną skórę
UsuńFajnie, że się u Ciebie sprawdził :) Jestem ciekawa czy dla mojej bardzo suchej skóry też byłby dobry. Mam maseczkę do twarzy z tej serii nawilżającej Dermacos i nie jestem zadowolona.
OdpowiedzUsuńnie wszystko pasuje każdemu, ja mam jeszcze krem matujący i nawet dobry jest
UsuńTrochę nie wierzę w to, ze żel do mycia może nawilżać. Co najwyżej może nie wysuszać. Ale chętnie bym wypróbowała.
OdpowiedzUsuńMuszę koniecznie przetestować ten żel :)
OdpowiedzUsuńpolecam, naprawdę warto
UsuńRaczej nie będę go potrzebować.
OdpowiedzUsuńMarkę znam ale nigdy mi od nich nic nie przypadło do gustu :)
OdpowiedzUsuńja chyba raczej jestem zadowolona
UsuńNie wiem jak to możliwe, że nawet nie słyszałam o tej marce! :D Jednak po recenzji stwierdzam, że muszę się z nią bliżej zapoznać. :-)
OdpowiedzUsuńto jest chyba nowość, producent ten sam co Farmona, jak myślę ?
UsuńFirma nie zachęca mnie. :)
OdpowiedzUsuńdlaczego? mają dość dobre dermokosmetyki
Usuńpierwszy raz go widzę :) fajnie że nawilża :)
OdpowiedzUsuńja też się cieszę, chyba pierwszy raz takie coś mnie spotyka
Usuńfajnie, że jesteś zadowolona z działania tego żelu, że nie podrażnia i nie wysusz skóra a do tego jest wydajny. ja nie miałam jeszcze niczego z dermacos
OdpowiedzUsuńzapowiada się fajnie:)
OdpowiedzUsuńDobrze, że się u Ciebie sprawdził ale jakoś nie porywają mnie kosmetyki tej firmy.
OdpowiedzUsuńja używma nawilżającego z Dr irena eris z pompką ^^
OdpowiedzUsuńO kurcze, coś dla mnie. Mimo tego, że uwielbiam się balsamować, to nawilżenie podczas kąpieli też mi się przyda. Szczególnie w Krk,gdzie woda strasznie przesusza mi skórę ;/
OdpowiedzUsuńFajna sprawa. Ja trochę eksperymentuję teraz z mydłami w kostce, ale ciężko i opornie mi idzie... Chyba jednak powrócę do tradycyjnych żeli. Mnie nie wysuszają, ani krzywdy nie robią
OdpowiedzUsuńNie spodziewałam się nawilżenia :P, a tu proszę :).
OdpowiedzUsuńNie znam, ale na pewno wart uwagi, skoro rzeczywiście nawilża.
OdpowiedzUsuńOo ja też nie słyszałam jeszcze o tej firmie!
OdpowiedzUsuńmoże kiedyś go kupię w promocji:)
OdpowiedzUsuń