39 dni do wiosny, wiosenne plany

 


Zimowy czas szybko się nam nudzi? Najpierw czekamy na pierwszy śnieg, potem na Boże Narodzenie, a kiedy minie już styczeń, ferie i wszystkie zimowe atrakcje, to nie wiemy co ze sobą począć. Zwłaszcza to gorsze oblicze zimy szybko daje się nam we znaki.  Szara i ponura pogoda, ciągłe wiatry i deszcze. Ta nasza polska zima przypomina raczej depresyjną jesień, nic więc dziwnego że oczekujemy już zmiany na lepsze. 

Jeszcze tylko miesiąc i... 9 dni do wiosny

Postanowiłam stworzyć kilka postów o tym, jak czekać na tą wiosnę, a dziś pierwszy z nich. Za nami trudne, szare dni. Styczeń nie był łaskawy jeśli chodzi o opady śniegu.  Myślę, więc czy coś naprawdę zmieni ta nowa pora roku i czy musimy być tak ciągle zależni od pogody?  Czy jesteśmy może takim wiecznie narzekającym narodem? Bo widać to zwłaszcza przy postach na Instagramie, gdzie wiele osób burczy na brzydką pogodę i na brak możliwości zrobienia zdjęć. A problemy ze światłem niosą ze sobą też konsekwencje zdrowotne. Nie każdy ma możliwość wyjechać teraz na wakacje...Co zrobić, czy poczuć się choć odrobinę lepiej?

Wiosenny plan działania

Odliczanie jest fajne, a upływ czasu ma też inne zalety. Korzystnie jest zrobić plan działania. Zadać sobie pytania:  Co będziemy robić tej wiosny? Jak umilić sobie ten czas oczekiwania na najlepszą porę roku? Kiedy za oknem pogoda wcale nie nastraja do spaceru, może warto się przełamać i wyjść?

Ile jeszcze zostało do tej wiosny?

Codziennie odliczanie może nie ma sensu, kiedy postał jeszcze ponad miesiąc. Gwarantuje Wam jednak, że gdy nadejdzie już marzec, a oznaki nadchodzącej wiosny będą bardziej wyraziste, to z przyjemnością zauważycie, że odliczanie ma naprawdę sens. Kiedy pozostanie dwa tygodnie, kiedy ptaki za oknem nabiorą większej pewności i zaczną swoje koncerty, wtedy nastroje też pójdą w górę. Szybko minie luty i marzec, a wraz z nimi i nasze nastawienie stanie się lepsze. 

Zaplanuj wiosenne wycieczki

Zmiana pogody na lepszą z pewnością sprzyjać będzie też wiosennym wyprawom. A zaplanować wycieczki można już teraz. Może warto wybrać się gdzieś na Wielkanoc i odpuścić sobie tradycyjne święta? Z pewnością to też i mniej stresów. Święta w tym roku mamy wyjątkowo późne, bo dopiero w drugiej połowie kwietnia. Wszystko możliwe, że będzie już naprawdę ciepło i pięknie. Po co czekać na wakacyjne plany, kiedy można zaplanować nawet nie wielkie wiosenne wyprawy. 

Zacznij uprawiać ogródek

Nie musisz do tego mieszkać na wsi, czy mieć działki pod warzywa. Uprawa roślin poprawia nastrój większości osób. Zacznij od małych upraw:  Wysiej rzeżuchę do kiełkownicy, zasadź szczypiorek do doniczki, a jeśli masz możliwość to zainstaluj skrzynkę na balkonie. Może i nie będą to profesjonalne uprawy, ale nie zaszkodzi też wzbogacić diety w kiełki. Po zimie na nasz nastrój wpływają też niedobory witamin, brak dostępu do świeżych sezonowych warzyw i owoców. Nie łudźmy się nawet, że egzotyczne banany czy pomarańcze tak nam sprzyjają. 


Do wiosny pozostał ponad miesiąc.

Pogoda bywa różna i mocno zmienna, cierpimy na niedobory Witaminy D. Nie dajmy się jednak tak całkiem tej złej pogodzie. Wyszukując sobie  przyjemne zajęcia, robiąc to co lubimy sprawimy, że przykry czas minie szybciej i znowu będzie ta nasza wiosna. 

Komentarze

 1. Żeby się tylko dało, to przyspieszyłabym tę wiosnę :D Ostatnio wqrw mnie nie opuszcza :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ani się obejrzymy, a wiosna do nas zawita :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z opowiadań dzieciństwa mojej mamy aż marzy mi się zima jaka była w tamtych czasach. Wiosnę również uwielbiam także nie mogę się już doczekać ciepłej i słonecznej pogody ;)

  https://toskaonline.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bliżej niż dalej, jak to się mówi. Luty jest krótki więc szybko minie i oby marzec pokazał więcej wiosny niż zimy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już coraz bliżej, tak bardzo czekam na wiosnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja za wiosną nie przepadam więc absolutnie do niej nie odliczam ;) Lata też nie lubię, ja już czekam na jesień ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam jak na szpilkach na to nadejście wiosny :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog