Biorepair pasta wybielająca

Po prawie roku używania past do zębów bez fluoru mam pewien pogląd na sprawę.   Widzę, że fluor w niczym nie robił różnicy, zęby się nie psują jak nie ma fluoru a  nawet są zdrowsze. Drugi aspekt, widzę, że  jednak wolę pasty ziołowe  i ekologiczne. Dlatego pewnie nie jestem tak do końca zadowolona z tej pasty. Skusiłam się na nią, bo oczekiwałam przede wszystkim wybielania zębów.


BIOREPAIR Whitening - Wybielająca pasta z cząsteczkami Microrepair naprawiająca powierzchnię szkliwa


Informacje producenta
Pasta do zębów BioRepair naprawia powierzchnię szkliwa i zębiny. Pasta do zębów oparta na bazie MicroRepair odbudowuje i naturalnie wybiela szkliwo zęba.

Zalety pasty Biorepair Whitening:
 • Działanie podstawowe- ochrona przeciwko płytce nazębnej, osadzaniu się kamienia oraz próchnicy
 • Działanie prozdrowotne- remineralizacja szkliwa i zębiny
 • Działanie kosmetyczne- wybielanie zębów

Każdego dnia zęby są narażone na działanie bodźców mechanicznych (twarda szczoteczka do zębów) i chemicznych (pokarmy i kwasy), powodujących mikroskopijne, niezauważalne zarysowania, pęknięcia i szczeliny, w których gromadzi się osad, bakterie i barwniki. Z czasem może to prowadzić do poważniejszych uszkodzeń, takich jak próchnica oraz starcie i utrata połysku szkliwa.

Pasta do zębów BioRepair Whitening zawiera aktywne mikrocząsteczki o takiej samej strukturze i składzie jak struktura zębów. Mikrocząsteczki BioRepair wiążą się ze szkliwem i zębiną, wnikając w niewielkie rysy i pęknięcia naprawiając je

Dzięki temu, cząsteczki MICROREPAIR wspomagają optymalną remineralizację szkliwa i zębiny bez udziału fluorku, dzięki czemu pastę można bezpiecznie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia.

Skład:

Moja opinia:

Zgodziłabym się jedynie ze środkowym punktem z obietnic producenta: działanie pro-zdrowotne.  Jak  w większości past - ochronne na szkliwo, usuwanie zanieczyszczeń, podstawowe zadanie każdej pasty. Ponadto pasta łagodzi wrażliwość szkliwa.
Używam  jej już drugi miesiąc,  jednak  wybielania nie odnotowałam żadnego.  Narastanie kamienia - takie co zwykle . To jest właściwy problem mojego niezadowolenia. Zdecydowanie bardziej lubiłam pastę Biorepair na noc . Tamta pasta lepiej myła zęby a oddech był po niej świeży  o wiele dłużej.  Uważam, że pasty Birepair, przynajmniej te co miałam,  są przyjemne w stosowaniu i dobrze chronią zęby.
 Biorepair Whitenig wydaje  mi się ostrzejsza w smaku,  mocno odświeża, szkoda że  na krótko. Jednak ta jej ostrość czasem wydaje się wręcz paląca dla ust, języka. Całe szczęście nie podrażnia śluzówki, bo tego to bym już nie zniosła. Przed lub po myciu, jak kto woli, trzeba położyć na usta grubą warstwę pomadki ochronnej, aby naskórek doszedł do siebie.
Pasta Biorepair wydaje mi się zbyt mocna, wysuszająca, dlatego dobrze jest myć na zmianę inną, ziołową pastą.
Polecam zwrócić uwagę na pasty Biorepair, wydają się ciekawą alternatywą dla past drogeryjnych, które w większości są nafaszerowane nie zdrowym fluorem.


18 zł/ 75 ml
Internet / Gabinety dentystyczne

Komentarze

 1. cała ta ściema z pastami wybielającymi polega na tym, że one podtrzymują efekt wcześniej wybielanych zębów, ale same ich nie wybielają, ot takie małe niedopowiedzenie producenta ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trudno by było by takie pasty miały działać , co by robił dentysta ?

   Usuń
 2. używam wybielających past do zębów, bo odkąd pijam kawę zaczęły mi lekko żółknąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. tez juz od jakiegos czasu nie używam past z fluorem

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też staram się używać past ekologicznych, teraz mam i takie- lavera i zwykłe . ale raczej przerzucę się na naturalne. Dzięki Tobie m.in. też unikam fluoru.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pasty wybielające tylko podrażniają jamę ustną, a nie wybielają. Dlatego jak chcę wybielić zęby, to stosuję preparat tylko do tego przeznaczony. Testowałam już takich past tysiące i żadna nie pomogła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie ufam pastom wybielającym... więcej z nimi szkody niż pożytku. Podrazniaja szkliwo i jamę ustną i lepiej uważać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. szkoda, że nie zauważyłaś wybielenia :( ja właśnie głównie używam past wybielających. Musze kiedyś spróbować zastosować węgiel :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog