Najlepsze pomysły na prezent - Dzień Babci i DziadkaPrzed nami święto babci i dziadka;

Druga połowa stycznia należy do naszych kochanych Babć i Dziadków. Jak co roku staramy się uczcić te dni w szczególny sposób. Tak, aby były one radosne zarówno dla dzieci, jak i naszych kochanych seniorów. 

Oczywiście sklepy również węszą w tym korzyść na wygenerowanie większych obrotów. Niech jednak sprawy materialne nie przesłonią nam całkowicie prawdziwego znaczenia tego święta. Najważniejsze są bowiem relacje, a nie otoczka materialna tego Święta.


Pozwólmy dzieciom docenić dziadków

Bez wątpienia dzień babci i dziadka to radosne święto, które łączy pokolenia. Najlepszym prezentem może być po prostu złożenie wizyty, laurka,  pudełko czekoladek, czy domowe ciasto. Czas spędzony z rodziną bywa bezcenny. 

Jeśli nie mamy możliwości złożenia wizyty, warto zadzwonić lub połączyć się On Line. Wygospodarujmy na taką rozmowę odpowiednią ilość czasu.  Niech nic  i nikt nam nie przeszkadza. Nie ma nic gorszego niż rozmowa przerywana hałasami z ulicy, czy szczekaniem psa sąsiada. 


Najlepszy prezent od serca

W sklepach bez trudu odnajdziemy specjalne działy z prezentami dla seniorów. Królują kiczowate jaśki i kubki z napisami. Nieco bardziej praktyczne dla babci: ściereczki, fartuszki i  różne akcesoria do kuchni. 

Dla dziadków zestawy kreatywnego mechanika, czy też akcesoria dla amatorów motoryzacji. Równie popularne, co przydatne mogą okazać się książki, poradniki, albumy ze zdjęciami. 

W zależności od zasobności portfela można kupić nawet bardziej wypasione prezenty, jak gadżety elektroniczne, zegarki, biżuteria. 


Wartość bycia razem 

Najważniejsze w tym święcie jednak powinno być spędzanie go razem. Dajmy bliskim miłość, szacunek oraz chwile spędzone razem. 

 Czasami w życiu może złożyć się i tak, że dla naszych kochanych seniorów to ostatnie takie święto. Życie bywa nieprzewidywane, a każda chwila bywa bezcenna. 

Tym bardziej powinno się doceniać drobne sprawy i nie popadać w zakupowe szaleństwa. Nie na tym to wszystko ma polegać. 


Komentarze

 1. Moi dziadkowie zawsze najbardziej docenili własnoręcznie przygotowane prezenty. Nic tak nie cieszyło jak klasyczna laurka i wspólnie spędzony czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz już ja jestem babcią i to prawie od 18 lat :D Szczerze, to wystarczy mi chwila z nimi, już nic nie muszą przynosić <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Babcia wspomniała przed świętami, czego im trzeba, ale prezent już miałam, więc teraz z okazji dnia babci dostaną poduszkę elektryczną, bo właśnie o to babcia prosiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Często za dużo czasu spędza się nad wymyślaniem zmyślnych prezentów, a zapomina o tym, że czas spędzony razem jest najważniejszy. Myślę, że babcia i dziadek zawsze najbardziej docenią upominki od serca. Nie jakieś mega drogie, a takie wykonane własnoręcznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. My kupiliśmy etui na okulary dla dziadka i do tego będzie ramka ze zdjęciem :) Za rok pewnie będzie można szaleć, bo nasza Mała zrobi laurkę (a tak przynajmniej zakładam :D)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na dzień babci wykupuję recepty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że to pamięć jest najważniejsza :) Nie prezenty, ale to że dziecko przyjdzie i przytul :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog