Jak zaoszczędzić energię w domu?

 


Ceny energii wzrosły w tym roku drastycznie. Niektóre źródła podają że nawet o 100%, jednak te podwyżki różnie się mają w zależności od regionu, czy nawet od gospodarstwa domowego. Pojęcie oszczędzania także jest różnie pojmowane przez ludzi. Dla jednych to wyłączanie światła kiedy tylko wychodzi się z pokoju, innym nie przeszkadza telewizor włączony na okrągło przez cały dzień. 

*artykuł zawiera reklamę


Drobne nawyki na co dzień decydują o tym ile zapłacimy za energię w 2023 roku


Niektórzy przez całe życie muszą uczyć się oszczędzania, a i tak im ono nie wyjdzie. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych nawyków, a jak wiadomo na wyrobienie nawyku potrzeba czasu. Nie każdy też lubi wszystkiego sobie odmawiać, mając w myśli tylko niskie rachunki za energię. Wygodniej jak w domu jest jasno, ciepło (czasami i gorąco). Dla wielu z nas kąpiel w wannie pełnej piany to luksus nie do odpuszczenia. Zwłaszcza jak mieliśmy bardzo stresujący dzień w pracy. 

Rok 2022 jednak pokazał nam jak wiele musimy przeorganizować w naszym życiu. Czasami może i odmówić sobie przyjemności tylko po to, aby mieć spokojną głowę i rachunki opłacone na czas. Faktem natomiast jest to, że obecnie dostępne na rynku urządzenia tak naprawdę pozwalają zaoszczędzić sporo energii. Jednak na nic klasa i wysoka jakość skoro urządzenia te będą podłączone cały czas do źródła zasilania. 


Nowoczesne rozwiązania w budownictwie pozwalające zaoszczędzić energię


Na wysokość naszych rachunków z pewnością duży wpływ ma standard domu który zamieszkujemy. Budynki starego typu, nie docieplone odpowiednio i z dziurawymi oknami to katastrofa dla naszych portfeli. Z takich ciepło ucieka w tempie zastraszającym i z każdej praktycznie strony. Remont domu to obecnie konieczność decydująca o tym jak będzie wyglądać nasza przestrzeń życiowa przez najbliższe lata. Pierwsze co przychodzi na myśl, to oczywiście izolacja termiczna za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Myśląc o funkcjonalności budynku, warto wspomnieć też o jego dachu, czy jest dobrze zabezpieczony i posiada izolację. Nie szczelne włazy dachowe sprawiają, że na poddaszu zimny wiatr ma duże pole do działania.  Może warto więc zaopatrzyć się na mediplex.pl w nowoczesny właz, który umożliwia również bezpieczne wyjście na dach  np. w celu technicznej obsługi połaci dachowej. Zaletą tego typu rozwiązania jest także poprawa doświetlania pomieszczeń czy klatki schodowej naturalnym światłem dziennym. Właz dachowy decyduje nie tylko o funkcjonalności, ale też podnosi walory estetyczne budynku. To dobra inwestycja, która z biegiem lat przyniesie mnóstwo korzyści. 

Komentarze

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog