W Walentynki masz prawo być sobą !


 

W Jak Walenty czyli Święty od zakochanych. A co tak naprawdę dziś dla nas oznaczają Walentynki, które świętuje raczej młodsze pokolenie? Czy to tylko synonim kiczu i naciągane święto, które generuje zyski dla handlu, a może dzień pełen radości i okazja do spełnienia własnych marzeń. Nie zależnie czym są dla nas Walentynki, jedyne co warto zrobić  to przeżyć je w zgodzie z samym sobą. Świętować - jak się chce i kiedy jest na to ochota. Walentynki dla niektórych mogą trwać przez cały rok, można je świętować także będąc singlem. 


W Święto Zakochanych nie bądź sam!

Czy potrzeba być w parze by świętować godnie Walentynki, z pewnością nie. Obecnie Święto Miłości to po prostu okazja do miłego spędzenia czasu i nic nie stoi na przeszkodzie by spędzić go samotnie lub z przyjaciółką. Czasem jest i tak, że kontakt z bliską osobą możemy mieć tylko online i to też nie powód do rozpaczy. Kartki zwykle dają sobie zakochani, ale także osoby z dłuższym stażem małżeńskim wręczają sobie prezenty. Jest okazja by pójść na kolację, nieco odświeżyć uczucie i dodać pikanterii do związku. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że miłość to nie tylko zewnętrzna otoczka, prezenty, czerwona bielizna. To zwykła codzienność, wspólne dzielenie radości i trosk dnia powszedniego. Od kiedy w związkach panuje równouprawnienie (bo przecież jest ono podstawą każdej zdrowej relacji), nikt nie jest lepszym i gorszym. Miłość okazujemy sobie każdego dnia, czasami tylko przez zwykłą uprzejmość, odciążenie tej drugiej osoby w domowych obowiązkach. Wartościowy związek to nie tylko drogie prezenty, choć z pewnością wiele kobiet takowe lubi. Dobry związek to dużo szacunku, empatia i poczucie bezpieczeństwa. 

Happy Valentine'S Day!

Angielskie - Valentine's Day  czyli Święto zakochanych obchodzone co roku 14 lutego. Nazwa Walentynki pochodzi od imienia świętego Walentego - biskupa, męczennika, chrześcijańskiego, którego cześć wyznawał również kościół anglikański  i luterański. A więc osoby, które twierdzą że nie będą obchodziły jakiegoś "pogańskiego święta" nie do końca mają rację. Święto jak wiele innych przyszło do nas z Zachodu, a szczególnie mocno praktykowane w Wielkiej Brytanio i Stanach Zjednoczonych, gdzie zakochani wyznają sobie miłość, wysyłają walentynkowe kartki oraz obdarowują się wzajemnie. (o Walentynkach - wikipedia.org). Obecnie w Polsce również hucznie obchodzone i lubiane przez starsze i młodsze pokolenia/

Postaw kawę retromama.blog


A Wy jak spędzacie Święto Zakochanych?


Komentarze

 1. Walentynki trwają dla mnie przez cały rok. O miłość trzeba dbać i celebrować ją każdego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Samej czy samemu też można miło spędzić ten dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 3. PO pierwsze bardzo ładne zmiany na blogu -świetne logo i wygląd. Odnośnie wpisu - ja akurat nie lubię walentynek, dla mnie to zbytnie komercje święto. Wolę dzień pizzy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bez celebracji ale z małym prezentem :) My traktujmy ten dzień, bardziej jako świętu miłości niżeli tylko zakochania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dokładnie - walentynki każdy powinien świętować tak, jak chce

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog