Rozwód nie taki zły ?

 [reklama]


Zawarcie związku małżeńskiego to wzniosłe wydarzenie w naszym życiu.  Wszyscy wiemy, że czasami przychodzi czarny scenariusz - rozwód.  W obecnych czasach coraz bardziej nasilone zjawisko. Z biegiem czasu wychodzą różnice poglądów, partner staje się nam obcym - pora na rozstanie. Coraz więcej kobiet decyduje się na rozwód.

Kiedy przestajemy się dogadywać, coraz więcej spraw robi się skompilowana

Każdy chciałby przejść przez rozwód prawie bezstresowo, ale sami wiemy że nie zawsze to jest możliwym. Kwestie prawne, jak podział majątku może za nas rozstrzygnąć https://www.i-kancelaria.pl/ , często też jest potrzebna pomoc terapeuty. Nie bójmy się prosić o pomoc, nasze samopoczucie jest ważne. Zwłaszcza, gdy mamy dzieci trzeba umieć zadbać o swoje potrzeby. Z reguły na kobietę spada całość formalności, choć nie jest to stereotypem. 

Sami musimy zdecydować, co jest dla nas bardziej korzystne

Czy bycie razem i praca nad związkiem daje nam satysfakcje? A może opcja numer dwa z rozstaniem,  choć przeraża, to w perspektywie czasu przynosi więcej korzyści. Przede wszystkim stajemy się bardziej spokojniejsze. Zaczynamy budować relacje z innym partnerem lub zostajemy singlem, to też ma swoje wady i zalety.  Dobrze jest utrzymać poprawne relacje z byłym partnerem, nie tylko ze względu na dzieci, ale też w kwestiach prawnych jest prościej. Kwestie sporne zostawiamy specjalistom , przykładowo podział majątku staje się wtedy prostszy i odpada stres związany z podziałem opieki nad nieletnimi dziećmi. Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog