Frosch i Eco friendly - ekologiczne środki czystości

środki czystości


Z racji soboty zapraszam na wpis o sprzątaniu. Ostatnio popularne ekologiczne środki czystości. Jest coraz lepsza dostępność, nawet w markecie, więc skusiłam się na parę rzeczy o których dziś Wam napisze :Frosch Winogronowy środek do kabin prysznicowych, 
Frosch Płyn do mycia szyb, 
Frosch Koncentrat do płukania tkanin,
Eco Friendly Płyn do czyszczenia łazienki.


Marka Frosch jest dostępna m. in. w Rossmann, Tesco a także w sklepach lokalnych (nawet na wsi można go kupić) i często też jest w promocji. Jak dla mnie produkty, których używałam są bez wad. Nawet ciut wyższa cena mnie nie zniechęca.

Winogronowy Środek do kabin prysznicowych stosowałam do mycia wanny. Bardzo dobrze usuwał osad z mydła i sprawiał, że wanna lśniła czystością. Nie pozostawia chemicznego zapachu na powierzchni (pachnie owocowo), daje się łatwo spłukać i przy tym nie wytwarza dużych ilości piany. Zawiera naturalny kwas z winogron, ulega biodegradacji.

Frosch Płyn do mycia szyb działa szybko i skutecznie na zabrudzone okna. Usuwa nawet przestarzały brud. Nie robi smug, łatwo go wytrzeć ściereczką do sucha. Zawiera alkohol, jednak w trakcie mycia szyb nie uderza mnie alkoholowy zapach. Również ulega biodegradacji. Można stosować też do innych szklanych powierzchni np. luster.
Oba płyny, pomimo że w spray-u nie wydzielały nie przyjemnych oparów w trakcie sprzątania, więc bez problemu dziecko mogło być obok. Pojemność w obu przypadkach to 500 ml.

Frosch Koncentrat do płukania tkanin  Świeżość poranka. Przede wszystkim bardzo ładny, delikatny, ale i świeży zapach (nie chemiczny). Dobrze zmiękcza tkaniny, radzi sobie nawet z szorstkimi ręcznikami. Wystarcza jednak nakrętka,  jest to produkt wydajny pomimo nie wielkiej objętości opakowania. Stosuje do ubrań dziecięcych, syn nie jest alergikiem.
Pojemność 750 ml.

Tańsza marka Eco Friendly dostępna w Tesco: Płyn do sprzątania łazienki, posiada nieprzyjemny, chemiczny zapach. Niestety też duszący, wydziela opary w trakcie spryskiwania, więc trzeba aplikować na  powierzchnię i odczekać chwilę zanim zaczniemy sprzątanie. Nie trzeba tego robić długo, bo dość szybko schodzi wszelki osad (z mydła, kamienia itp.), wystarczy nawet spłukać samym prysznicem.  Jednak te jego właściwości wykluczają stosowanie go przy dziecku, nie jest to wg. mnie bezpieczny produkt i nawet na opakowaniu jest taka informacja (działa drażniąco na oczy, chronić przed dziećmi, dokładnie umyć ręce). Wysuszył mi dłonie kiedy sprzątałam bez rękawiczek.  Zużyję go do sprzątania toalety, bo do wanny niestety się nie nadaje, chyba że sprzątałabym  w masce, rękawicach i okularach ochronnych, ale to chyba dyskwalifikuje go jako środek ekologiczny?  Pojemność 750 ml.


Komentarze

 1. idealne produkty do sprzątania, akurat nie znam

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę wypróbować ten winogronowy środek do kabin prysznicowych. Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 3. używam środków frosch i sobię chwalę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie Froshe pojawiły się nawet w Biedronce:) Super bo bardzo lubię tę markę i stosuję od lat:) Na Eco Friendly na szczęście się nie skusiłam:) ale planuje za to zakupy z Klareko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super akurat myślę nad bardziej ekologicznymi środkami czystości :) Będę miała na oku żabę, logo zapamiętam :D Rozumiem, że ta druga marka to nie za bardzo do polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. zastanawiałam się gdzie widziałam te produkty, na pewno był to Rossmann

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe produkty, przydadzą się na przed świąteczne sprzątanie :)

  Pozdrawiam :)
  Moncia Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
 8. nigdy nie wpadły mi w ręce te produkty.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog