Doceniam czyli chwila uważności na wiosnę

 

Za oknem piękna pogoda, więc i nastroje idą w górę. Jestem z tych co cieszą się z nadejścia wiosny, a ta przyjdzie już za kilka dni. Od razu zabieram się za szukanie pozytywów we wszystkim. Codzienne mindfulness można odnaleźć wszędzie. Czasami wystarczy krótki spacer i wsłuchanie się w śpiew ptaków, innym razem potrzebny godzinny reset pośród drzew. 


Ile razy w ciągu dnia doceniasz to co masz?

Z wdzięcznością różnie to bywa. Jak masz z górki, to łatwiej o docenianie, a jak pod górkę, to świat się wali i trudno doszukać się gdzieś pozytywów. Gwarantuję jednak, że każdy takie ma, tylko czasem trzeba więcej wysiłku by takowe odnaleźć. Mając poczucie własnej sprawczości i mocy łatwiej zniesiemy codzienne troski i problemy. A życie, to tylko życie, nic nie jest na stałe. Wystarczy spojrzeć na zmienność pogody i pór roku, wszystko ma swoje miejsce i czas. 


Wiosna - czas nadziei -  czas zmian

Nie każdy lubi wiosnę i jednak zmiany pory roku zawsze niosą ze sobą jakąś nadzieję. Dziś usłyszałam w radio, że przyleciał pierwszy bocian. Dobry znak, od razu myślę i dzień zrobił się lepszy. Zabawa z docenianie przychodzi o wiele łatwiej kiedy słońce przegania chmury. Wykorzystajmy więc dobrą passę, nie tylko na porządki w szafie, ale i na te w głowie. 

Wbrew temu co nam serwują wokół, świat nadal nie utracił nic ze swojego piękna. Tylko od nas zależy czy wybieramy jasną stronę mocy. Angażujemy się w to co chcemy. Widzimy, co chcemy widzieć. Tylko od nas zależy gdzie podąża nasza uwaga. Teraz sami sobie odpowiedzcie: czy warto śledzić wiadomości ze świata 5x dziennie?


Komentarze

 1. Doceniam, doceniam, ale nie wszystko muszę akceptować :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się cieszę z małych rzeczy i czekam z niecierpliwością na wiosnę :) Doceniam każdy dzień zwłaszcza w obecnej sytuacji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kazdego dnia doceniam to co mam i kazdego dnia robię wszystko tak jak gdybym miała to zrobić ostatni raz...
  Wiosna puka jiz do naszych okien :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog