Książkowe plany na sierpień (i wrzesień?)

 


Zdecydowanie jestem w tyle jeśli chodzi o czytelnictwo w sierpniu. W lipcu udało się przeczytać tylko jedną książkę, ale chwilowo przestałam też korzystać z biblioteki. Ostatnio poszłam po książki dla syna i zajrzałam na dział dla dorosłych, tam tyle nowości i ciekawe tytuły - nie mogłam się oprzeć. Przyznaje, po cichutku marzę już o wrześniu, dłuższe wieczory będą sprzyjać temu, aby przysiąść z książką. 


Moje czytelnicze plany, być może na wrzesień?


Z działu dla dorosłych wybrałam sobie cztery dość ciekawe dla mnie pozycje: coś z psychologii i coś o życiu na innych planetach. Tradycyjnie już Joga i Mindfulness musiała wpaść do torby, książka nie ukrywam też z myślą o wspólnym czasie z dzieckiem. Do września jeszcze trzy tygodnie, więc warto wypełnić ten czas ciekawymi zajęciami. Może uda się poczytać chociaż jedną..."Wyobrażone życie" 

Wyprawa na egzogenne planety w poszukiwaniu inteligentnych istot pozaziemskich, to pierwsza pozycja po którą sięgnęłam i zapowiada się naprawdę obiecująco. Książka jest w oprawie twardej, liczy 286 stron, czcionka troszkę mała jak dla mnie. Na początku oczywiście wstęp, który bardzo mnie zachęcił do czytania reszty.

 Ciekawy tytuł, wbrew pozorom nie tylko dla wierzących w UFO i inne zjawiska nadprzyrodzone.  Autorzy książki to: James Trefil - profesor fizyki na Uniwersytecie im. Georga Masona, członek Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Michael Summers , profesor Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie im. Georga Masona. Obaj prezentują realistyczną postawę, można więc spodziewać się informacji opartych na naukowych, mocnych podstawach. 


"Joga dla dzieci i dorosłych" 

100+ Fajnych Ćwiczeń Jogi i Mindfulness, napisana przez Katherine Priore Ghannam, to lekka lektura, nawet do przekartkowania. Ma dużo ilustracji, na obrazkach pokazane pozycje Jogi, dokładnie opisane techniki oddychania, propozycje prostych sekwencji. Jednym słowem podstawowe informacje o Jodze, wyjaśnione w przejrzysty i ciekawy sposób. Książka w oprawie miękkiej, liczy 267 stron. 


"I tak nie będę idealna"

Książki o nauce pewności siebie to nie ukrywam, moja ulubiona kategoria z psychologii. Nie zaszkodzi przeczytać kolejnej z tego gatunku.  Autorka książki Tatiana Mindewicz Puacz to wykwalifikowany psychoterapeuta, jej motto brzmi "wrzućcie na luz", co ma podobno zapewnić sukces. 

W dobie wszędobylskiego perfekcjonizmu, jeszcze bardziej jest potrzeba czytania tego typu książek. Dla kogo ? Dla dorosłych kobiet, o budowaniu poczucia własnej wartości, takich książek nigdy dosyć. Czytam co jakiś czas, ale warto sobie taką wiedzę ugruntować. Oprawa miękka, 239 stron, duża czcionka. Napisane bardzo przejrzyście, cytaty, podpunkty, przykłady z życia. Do poczytania na dwa wieczory. 


"Grzeczne dziewczynki nie dostają tego czego chcą"

99 sposobów na zasłużony szacunek, wypracowany sukces i wymarzone życie, autorstwa dr Lois P. Frankel i Carol Frohlinger. Pozycja akurat dobra na ten czas, kiedy hashtag #SitLikeAGirl robi furorę w sieci. Oprawa miękka, stron 294, drobna czcionka, ale napisane przejrzyście. Przyznam, mam ochotę od razu po nią sięgnąć. 

W książce m.in. na temat asertywności, o leczeniu urazów z dzieciństwa i świadomej dorosłości. Coś o  nauce podziału obowiązków w rodzinie i kwestionowaniu zdania rzekomych autorytetów. Również zagadnienia odnośnie równouprawnienia w pracy, negocjacji cen i wyrażaniu opinii. Mam nadzieję tylko, że nie będą to kolejne górnolotne hasła. Jestem ciekawa czy macie teraz ochotę czytać książki, czy latem sobie odpuszczacie? Czy któraś z książek Was zainteresowała? 


Komentarze

 1. Marzena T - Bardzo ciekawe propozycje książkowe, najbardziej zaciekawiła mnie Joga dla dzieci i dorosłych :) Oglądam z dziećmi podobne ćwiczenia na yt - to wspaniała zabawa

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam jak mam ochotę, teraz nie mam jak, bo musiałabym siedzieć w domu, na ławce nie jest zbyt wygodnie :D Oglądam za to kanał na YouTube"Grzeczna już byłaś", polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książek nie czytalam, za to jestem ciekawa krówek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jogę dla dzieci i dla dorosłych chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że w lecie też czytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe lektury przed Tobą. U mnie też już spora kolekcja książek czeka na przeczytanie :)))
  Pozdrawiam serdecznie, Agness:))
  ( Klimaty Agness- blogger ostatnio szaleje i co chwilę wylogowuje mnie, nie pozwalając ponownie się zalogowac :/)

  OdpowiedzUsuń
 7. W lecie czytam częściej niż w pozostałej reszcie roku, chwilowo jednak nie wiem po co sięgnąć, może się zainspiruję :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Joga to ciekawy temat. Wiedziałam, że jak przyjdę do Ciebie to znajdę coś ciekawego 😃

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam żadnej z powyższych książek, ale ostatnio mało co czytam, a więcej podróżuje, gdyż chcę w te wakacje pozwiedzać różne ciekawe miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj ,ja też jestem w tyle z książkami :( i mam pretensje sama do siebie że nie czytam, ale nie mam na to czasu. Może gdybym nie wpadła w szał robienia swetrów na drutach dalej bym czytała. Kiedyś czytalam dużo, ale robiłam sobie wakacyjne przerwy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog