Zawsze jest czas by zacząć na nowo


Za parę dni 1 września, wkroczymy w nowy etap, jak wiele z Was. Od zawsze wrzesień zwiastował zmiany. Patrzymy z nadzieją na lepsze. Nowy początek daje też szansę, by zmienić coś w swoim życiu na lepsze. 1 września to taki drugi 1 styczeń, kiedy można poczynić nowe postanowienia. Może zacząć prowadzić Planer, może zrobić porządki w szafie? Nawet małe zmiany w życiu, wprowadzenie nowych nawyków dają nam korzyści. 

Nowy sezon w szafie, nowe obowiązki szkolne...


Szykujemy się do września praktycznie cały miesiąc wcześniej. Wiadomo, wszystkich zakupów nie zrobisz od razu, powrót do szkoły rządzi się swoimi prawami. Zakupy trzeba odpowiednio zaplanować, mnogość ofert internetowych oraz różnice w cenach zdumiewają. Łatwo się nabrać i przepłacić, bo przy tak rosnących cenach jak obecnie już nie nadążamy. Co tak naprawdę kosztuje więcej niż zwykle, a kiedy sprzedawca chce nas po prostu nabić w butelkę. Niewątpliwie trzeba zachować rozwagę i ostrożność, aby nie upłynnić zbyt szybko gotówki. 

Zanim zrobimy zakupy, dla siebie czy dla dziecka, najpierw przejrzyjmy zawartość szafy. Co tak naprawdę jest już do wyrzucenia, a co jeszcze się nadaje. Najgorzej to chyba jest z butami, bo dziecięca stopa zdaje się rosnąć każdej nocy i tak oto buty dobre jeszcze wczoraj, rankiem okazują się zupełnie za ciasne. Nie ma wyjścia trzeba zamówić nowe, a najszybciej zrobisz to internetowo. Zapewne także z nadejściem pierwszego września ujawnią się zupełnie nieprzewidywalne zakupy, kiedy dostaniemy listę zakupów ze szkoły (podręczniki, zeszyty itp.). Mała zmiana nie kosztuje wiele

Nawyki, z którymi zmagamy się od zawsze uprzykrzają nam życie? Może warto zacząć małymi kroczkami je zmieniać. Wstawiać wcześniej, ale nie od razu o 5 rano. Dwadzieścia minut wcześniej nastawić budzik, a potem stopniowo zwiększać dystans czasu. Podobno poranne wstawanie tak naprawdę jest bardzo korzystne dla organizmu i sprzyja zdrowemu zachowaniu rytmu dobowego. Wstając wcześniej rano potrafimy lepiej zaplanować dzień i podołać wszystkim obowiązkom. 

Przez wakacje straciliśmy formę? Nie warto popadać do razu w rozpacz, ale stopniowo zmienić dietę na lepszą. Dodawać warzywa i owoce do każdego posiłku, aż w końcu nasze ciało samo zacznie domagać się lepszych potraw. Brakuje chęci do ćwiczeń? Każda forma ruchu nas męczy? Warto znaleźć taką formę ruchu, która jest dla nas faktycznie przyjemną. Karnet na basen od września to też dobry pomysł. 


Podsumowując, z pewnością wrzesień przyniesie nowe wyzwania, obowiązki i zmieni się plan dnia dla wielu z nas. Wakacyjny rozkład zajęć pójdzie w zapomnienie , ale nowe czynności zaabsorbują nas na tyle, że szybko wpadniemy w rytm. 


Komentarze

  1. Ten czas szybko nam ucieka, zwłaszcza kiedy tego nie chcemy. W butelkę nabija nas państwo, więc każdy kombinuje jak potrafi.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog