Co na prezent dla przedszkolaka?

 Półmetek listopada to dobra pora by pomyśleć już o prezentach dla najmłodszych. Jako rodzice mamy ogromny wpływ na to jakie prezenty nasze dziecko otrzymuje, a więc możemy też wpływać na jego zainteresowania. Warto zadbać o to aby nasze dziecko bawiło się w mądre i rozwijające gry i zabawy. Fenomen z ostatnich lat to z pewnością Minecraft. Chyba każde dziecko w wieku wczesno szkolnym, czy nawet przedszkolnym doskonale wie co to za gra. Powstało także mnóstwo książek, komiksów oraz gazetek w tym temacie. 


Fennomen Minecraft 


Co jest takiego w Minecraft, że przyciąga rzesze fanów do siebie. Z pewnością jak w przypadku każdej gry duże znaczenie ma tu element ciekawości oraz możliwość wspólnego odkrywania kolejnych etapów i poziomów. Jest to typowa gra survivalowa, w której dziecko zdobywa kolejne cele, może budować domy, szukać skarbów, hodować zwierzęta, czy uprawiać rośliny.  Grę można prowadzić samodzielnie lub z innymi graczami, wtedy włącza się tu element zdrowiej rywalizacji. Dzieci  nabywają  nowych umiejętności, jak  też ćwiczą cierpliwość w przezwyciężaniu trudności. W Minecraft istnieją poziomy dostosowane do wieku gracza, tak więc nie musimy się obawiać, że młodsze dzieci będą narażone na scenki przemocy. 


Klocki Lego dobry pomysł na prezent?


Warto wspierać dziecko dając mu też  lego Minecraft, czyli klocki które pozwalają przenieść grę z ekranu laptopa do realnego świata. Wspólna zabawa połączy młodsze i starsze pokolenia. Kolejna wartość jaka płynie z realnej zabawy w Minecraft to rozwój zdolności manualnych u dzieci, które są szczególnie potrzebne do nauki pisania i czytania. Mało kto wie, że lego to też zabawa stymulująca receptory sensoryczne. Podobnie jak puzzle uczy logicznego myślenia i rozwija spostrzegawczość. Zabawa w Lego zajmie dziecko na dłuższy czas, podobnie jak gra z komputera, jednak mamy tu mniejsze ryzyko uzależnienia się, a także oszczędzamy oczy. Zdecydowanie warto podsuwać dzieciom kreatywne zabawy, które stymulują ich rozwój, to zaprocentuje też lepszymi wynikami w szkole. Komentarze

 1. Też uważam, że Lego to super pomysł na prezent, szczególnie dla chłopca 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym roku dobrze jeśli będę mogła kupić wnukom czekoladę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Klocki to zawsze dobry pomysł dla prezent i to zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lego sets make excellent presents.
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog