[artykuł reklamowy]Dziś zastanowimy się nad tym jak znaleźć dobrego stomatologa. Chociaż bez trudu znajdziemy mnóstwo opinii o usługach stomatologicznych w Google, to sami wiemy że odnaleźć tego jedynego i najlepszego dentystę nie jest tak prosto. Czasami musimy przejść długą drogę, nie raz obkupioną bólem (nie tylko portfela), zanim trafimy na prawdziwego profesjonalistę. Warto jednak mieć tego jednego, zaufanego, który sprawi że nasz uśmiech będzie lśnił przez długie lata a nasza pewność siebie poszybuje w górę. 


Dobry stomatolog czyli jaki?


Miałam to szczęście, że trafiłam na wielu wspaniałych specjalistów, ale walka o zdrowy uśmiech zdaje się nie mieć końca. Mój obecny stomatolog w przeciągu kilka lat przeprowadzał remont i modernizował swój gabinet parokrotnie. Każda wizyta w jego gabinecie przebiegała profesjonalnie, zawsze wychodziłam zadowolona.  Prawie zawsze na ściance w poczekalni wisiały nowe dyplomy świadczące o ciągłym podnoszeniu kwalifikacji. Muszę przyznać - wizyty były płatne, ale w żadnym razie nie stracone. Mogę cieszyć się zdrowiem moich zębów nawet pomimo tego, że w młodości nie trafiłam na dobrych dentystów w ramach tzw. państwowej opieki dentystycznej. Z usług stomatologa w ramach bezpłatnej opieki zdrowotnej ostatnio skorzystałam ponad 20 lat temu, do dziś płacę za błędy niedouczonego personelu tego nieszczęsnego gabinetu na wsi. Na pytanie: w czym tkwi sukces skutecznego leczenia odpowiedziałam już po części powyżej. 


Profesjonalny gabinet stomatologiczny


Mój dentysta jest profesjonalistą i ciągle doskonali swoje umiejętności: jeździ na seminaria, szkolenia i sympozja stomatologiczne. Podnoszenie kwalifikacji jest gwarancją wykonanych zabiegów, po których klient wychodzi zadowolony z gabinetu. Obecnie stomatologia jest na bardzo wysokim poziomie, lekarza korzystają z nowinek ze świata nauki, a sprzęt w gabinetach stał się o wiele bardziej nowoczesny niż kiedyś. Przykładowo leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem i jest bardzo skuteczne. Gabinety dentystyczne zaopatrują się w profesjonalnych hurtowniach np. w  lubdent.com.pl, to sklep stomatologiczne który oferuje sprzęt, akcesoria, preparaty oraz zapewnia serwis. 

Warto dodać, że dobry stomatolog, jak i personel gabinetu musi cechować doza empatii wobec pacjenta. Nie zaszkodzi też pewien poziom poczucia humoru, dzięki temu pacjent wychodzi nie tylko zadowolony, ale też czuję się lepiej psychicznie. Dla każdego kto kiedyś doświadczył traumy u dentysty wysoki poziom usług ma znaczenie nadrzędne, warto płacić i i wymagać usługi na najwyższym poziomie. 


* zdjęcie  darmowe do wykorzystania w ramach licencji na treść z witryny Pixabay

Komentarze

  1. Empatia ma duże znaczenie dla osób, które boją się dentysty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Profesjonalny dentysta to podstawa udanego zabiegu. Ja trafiłam na różnych w swoim życiu, co też wpłynęło na moje traumy. Ale trafiłam też na dobrych, którzy pomogli 💞

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog