Marta Niedźwiecka "O Zmierzchu. Jak przestać bać się życia i przeżyć je po swojemu"

 REKLAMA


Porady psychologiczne i coaching to gorący temat. Na kanałach i forach internetowych roi się od przeróżnych ekspertów. Nareszcie dociera do nas waga zdrowia psychicznego. Muszę przyznać, że książka początkowo skojarzyła mi się z sagą Zmierzch, jednak to zupełnie inny gatunek literacki. Autorka Marta Niedźwiecka sięga na same dno naszej psychiki. Poddaje analizie targające nami rozterki. Wiele pisze o związkach, śmiało wysuwając wnioski odnośnie relacji międzyludzkich (także tych intymnych). 


Życie robi się lepsze o zmierzchu ?

Autorka książki O Zmierzchu. Jak przestać bać się życia i przeżyć je po swojemu Marta Niedźwiecka jest również psycholożką i sex coaches. To nie pierwsza jej książka, ogromny sukces osiągnęła też za sprawą "Slow sex. Uwolnij miłość". Na co dzień prowadzi autorski podkast "O Zmierzchu" który zyskał duże grono słuchaczy. Warto podkreślić, że audycje pokazują znane problemy z szerszej perspektywy, zachęcając do niezależnego myślenia, opieki nad sobą i uwolnienia się od wpływu kultury. Dla mnie osobiście ma to duże znaczenie gdy na autora nie wpływają przeróżne ograniczenia związane z pochodzeniem, religią i kulturą, jest to gwarancja obiektywnego podejścia do problemów. O Zmierzchu. Jak przestać bać się życia - dla kogo ta książka?

Jak sama autorka pisze na wstępie: To nie jest poradnik dobrego życia ani przewodnik po tym, jak w rok stać się lepszą wersją siebie. I całe szczęście bo nurt pozytywnego myślenia wcale nie zmienił naszego życia na lepsze, przy tym stwarzając wiele komplikacji, bo życie tak naprawdę nie jest proste. Zmaganie się z trudnościami i wychodzenie im na przeciw czyni nas mocniejszymi. 
Książką "O zmierzchu..." Marty Niedźwieckiej zachwyceni będą słuchacze podkastu o tym samym tytule i nie tylko. Sama nie znam tej audycji, ale nie przeszkadzało mi to cieszyć się treścią. Zresztą słowo pisane lepiej do mnie trafia.Każdy kto interesuje się psychologią w szeroko pojętym znaczeniu znajdzie tu wiele ciekawostek (takich bardzo świeżych i nigdzie wcześniej nie publikowanych, ale też podważenie przestarzałych zasad i teorii z dziedziny psychologii). Mocno odczuwalne jest nowatorskie podejście autorki odnośnie emocji, sposobów ich wyrażania, a także rozwiązywania problemów w związkach, w rodzinie i społecznych. W książce znajdziemy wiele odniesień do badań naukowych innych specjalistów, dostępna jest również bibliografia, stąd mamy gwarancję, że autorka sięga też do opinii i badań innych wybitnych specjalistów. Minusem może być momentami trudny język i słowa które wyglądają jak szyfr, a tak naprawdę autorka korzysta z języka inkluzyjnego. Mi bez trudu udało się przeczytać. 

Współpraca barterowa: TaniaKsiazka.pl

Komentarze

  1. Z racji zawodu chcę sięgnąć po ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa i ważna pozycja. Zapisuję! Moc serdeczności w Nowym Roku

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawa książka dla zainteresowanych :) Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog