Co nam poprawia pamięć ?
(artykuł reklamowy)
W zdrowym ciele zdrowy duch
Tak mawia stare przysłowie, które trzeba odkryć na nowo. Utrzymanie ciała w dobrej kondycji silnie odzwierciedla się też w naszym samopoczuciu. Przypomnij sobie jak się czujesz po powrocie ze spaceru? Czy nie masz więcej ochoty na życie, a twój mózg działa jak sprawna maszyneria? I przeciwnie: jak się czujesz kiedy cały dzień zalegasz na kanapie i nie wiesz nawet jak wygląda niebo i słońce. Regularna i dobrze dobrana aktywność fizyczna jest najlepszym co możemy sobie zapewnić. Nie trzeba też od razu wykupywać karnetu na siłownie, chociaż to też mogło by być niezłą motywacją. Dobrym rozwiązaniem jest ruch na co dzień i przy okazji, zmiana nawyków przychodzi nam wtedy łatwiej. Również zmiana sposobu odżywiania musi odbywać się w sposób prosty i przyjemny, inaczej bardzo trudno jest wytrwać w niej dłuższy czas. Nie jest wcale powiedziane, że musimy sobie z tym poradzić sami. Warto zwrócić się o pomoc do specjalisty: dietetyka, trenera personalnego, psycho-dietetyka itp.
Popraw pamięć i koncentrację za pomocą ziół
Bywa i tak że chcemy szybciej poprawić naszą pamięć i pracę mózgu. Na przykład kiedy chcemy czegoś się nauczyć a czas nas goni, albo zdarza się nam zapominać o zwykłych sprawunkach w sklepie. Słabo funkcjonujący umysł to też dużo wpadek na co dzień. Z pomocą przychodzą nam zioła: devaharmony.com/pl/ziola-na-pamiec-i-koncentracje/ . Zanim po takie sięgniemy warto wcześniej zastanowić się, dlaczego nasza pamięć nie funkcjonuje prawidłowo? Przyczyną mogą być nawet choroby degeneracyjne mózgu, którym można zapobiegać (na samym ich początku) właściwą dietą i zdrowym trybem życia.
Co znajdziemy w ajurwedyjskich ziołach na pamięć i koncentrację to np. mieszanki Brahimi, Shankhapushpi oraz Danii, które kompleksowo poprawia pamięć, jednocześnie wpływając na zdolności do zapamiętywania. Nie musimy też bawić się w kłopotliwe parzenie ziół, gdyż są one dostępne w formie kapsułki lub tabletki. Wprowadzając każdą nowość do naszej diety zawsze trzeba rozważyć ewentualne przeciwwskazania oraz skonsultować się lekarzem prowadzącym. Ogólnie jednak przyjmuje się że zioła ajurwedyskie są bezpieczne w stosowaniu i nie wywołują skutków ubocznych.
Chętnie wypróbowała bym te zioła. Pamięć i koncentracja są mi niezbędne w pracy.
OdpowiedzUsuńJeśli w formie kapsułki lub tabletki, to mogą być. Nie znoszę pić ziółek :) Moja pamięć jest dobra, ale czasami zbyt krótka i wybiórcza :D
OdpowiedzUsuń