Wszystko co najlepsze dla Pupila, akcesoria dla psów

 artykuł  reklamowy


Zima bywa trudna dla naszych Pupili, ale są psy które cieszą się ze śniegu i czerpią mnóstwo frajdy z zimowych spacerów. Oczywiście trzeba pieska odpowiednio wcześniej przygotować do zimowych wypraw i w zależności od rasy odpowiednio dopasować czas i intensywność treningu.

Każdy opiekun czworonoga chce mu zapewnić optymalne warunki. Przychodzi ten moment kiedy potrzebujesz czegoś dla swojego psa. To prawda, że asortyment sklepów zoologicznych znacznie może się różnić. Chyba nikogo nie dziwią już zamówienia internetowe, online mamy możliwość zamówić rzeczy wyjątkowe i dobrej jakości. Biorąc pod uwagę np. legowisko można nieźle się zdziwić po odbiorze paczki. Czasami przedmiot wygląda dobrze na zdjęciach, a w rzeczywistości już nie jest tak kolorowo. Pamiętajmy jednak, że zawsze jest możliwość zwrotu jeśli przedmiot był nie używany. Inna sprawa to trwałość wspomnianych już legowisk i innych akcesoriów dla psów. Kilka lat temu zamówiłam wypasione legowisko dla mojego jamnika, a jak się okazało potrafił je zdemontować w jedno samotne popołudnie. I cóż, musiał mieć kupione następne i to już było z bardziej trwałych materiałów. Jeżeli jednak chodzi o kupowanie zabawek, akcesoriów to też nie warto przesadzać, bo najważniejszy jest nasz czas jaki poświęcamy psu. 

Wspominając na początku o spacerach zimą, warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego ubranka dla psa na zimę. Takie powinno być dopasowane do wielkości psa, grubości sierści, jego osobniczych preferencji, a także warunków panujących na zewnątrz. Zimą pogoda też bywa zmienna i czasami potrzebujemy ubrania odpornego na wilgoć, które też przydaje się podczas deszczowej pogody jesienią. Warto by ubranko posiadało odblaskowe elementy, to zwiększa bezpieczeństwo, ale też dużą popularnością cieszą się obroże odblaskowe. Oczywiście nikt nie powinien pozostawiać psa bez opieki i bez smyczy w godzinach wieczornych. Warto wiedzieć, że TATAR DOG ma w swojej ofercie wybór  modeli obroży i szelek dla psów mniejszych i większych. 


Niektóre psy potrzebują szelek, nie tylko z uwagi na swoje gabaryty, ale też ze względu na wygodę właściciela. Szelki bardziej przydają się w cieplejszych miesiącach i np. ograniczają ryzyko otarć u psów. Jednak psa ciągnącego najlepiej zabrać na trening do psiego behawiorysty, bo niesłuchanie się na spacerach może mieć inne, przykre konsekwencje. Można też samodzielnie próbować psiego treningu, pomocna okaże się literatura fachowa lub porady i przykładowe filmiki pokazujące określone problemy i ich rozwiązanie. Na takich treningowych spacerach niezbędne są smaczki, które zachęcają psa do wykonania naszych poleceń. 

Podsumowując, przy wyborze akcesoriów i zabawek dla psów warto zachować rozsądek i nie ulegać modzie. Te przedmioty mają być przede wszystkim funkcjonalne i trwałe. Liczy się wygoda pupila oraz jego bezpieczeństwo. Komentarze

  1. Nie mam psa na szczęście, nie muszę wychodzić jak nie mam ochoty ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kupując rzeczy dla naszych zwierzęcych członków rodziny, często tracimy zdrowy rozsądek🙂

    OdpowiedzUsuń
  3. bardzo pomocny post dla osób posiadających pieski :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog