Nie lubimy smutnej prawdy,  czekamy na szczęśliwe zakończenia. Jakże jesteśmy zawiedzeni, kiedy w książce nie ma Happy Endu. 

Jako dzieci wierzymy w dobre wróżki. W młodości wierzymy w ideały, mamy mnóstwo planów na życie, na przyszłość.  Chcemy podbijać Świat, podróżować, latać wysoko.  Kiedyś przychodzi zderzenie z rzeczywistością. Jeszcze bardziej odczuwalne w czasach, kiedy z ekranów wszędzie wychodzi Szczęście

Nadal panuje przekonanie, że smutku nie pokazujemy publicznie.  Własne brudy pierzemy w swoim domu.  Pójście do psychiatry to powód do wstydu... Na zdjęciu wszystko ma być Super. Bałaganu nie pokazuj, ubierz się super i zrób sobie serię zdjęć. Pokażesz znajomym, będą Ciebie podziwiać, że tak Ci się wiedzie. 

Uśmiech proszę!


O Nie dziś, bo dziś jest ...

Niepewność o następny dzień, czy podołam obowiązkom, oczekiwaniom? Tak trudno czasem o wsparcie, każdy gdzieś goni za swoim celem. Lecz co jest on wart, kiedy jesteś sam. Nie mając blisko przyjaciela. 

Strach o jutro, o bliskich, o przyszłość, o kolejny dzień... Czy nie stracę pracy, czy będę mieć pieniądze na bieżące potrzeby? Kto spłaci ten kredyt?

Złamane serce, bo gdzieś minęły te lata młodości. Kiedyś wszystko było takie prostsze, kolorowe, optymistyczne?Co skrywa ten makijaż? 


Trądzik, wspomnienia czasów nastoletnich. Czasami problemy ze zdrowiem, które widać na skórze. Nietolerancje pokarmowe, toksyny, zanieczyszczone powietrze. Stres, za dużo stresu na co dzień. 

Blizny po wypadku, po oparzeniach, chorobach. Jesteśmy czasami jak te mapy znaczone długopisem czasu. 

Nieprzespane noce, podkrążone oczy, niepokój. Wstawanie do dziecka... Zmartwienia nie dają czasem spać. Jesteś z tym sam, światu pokazuj lepszą twarz. Masz w końcu cały arsenał kosmetyków do wykorzystania. 


O czym świadczy ten Krzyk?


Bezradność wobec sytuacji. Nieumiejętność reagowania. Traumy z dzieciństwa, nieprzepracowane, nie utulone smutki. Z tym wszystkim jesteś często Sam. 

Smutek za tym co już minęło i nie wróci. Nadmierna wrażliwość, wyostrzone odbieranie świata. W ten sposób odbiera Świat człowiek wysoko wrażliwy. Coraz więcej się o tym mówi, choć kiedyś takie osoby wysyłano do leczenia. To prawda, możemy potrzebować terapii, ale nie jest ona już wstydem. 

Potrzeba przytulenia. Zauważ mnie, tu jestem, potrzebuję Ciebie. Daj mi pewność, że moje kolejne dni będą spokojne. 
Powyższe opowiadanie, jak większość tu publikowanych nie jest moim dziennikiem, ani pamiętnikiem. 

Komentarze

 1. Nie lubię skrywać emocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo smutne przemyślenia, może warto spojrzeć na to inaczej. Oczywiście jestem za praniem brudami we własnym domu. Cudzego też nie mam przyjemności oglądać, więc wolę te ładniejsze zdjęcia i sama takie pokazuję. Makijaż jest moją pasją na zadbanej skórze, u wielu kobiet również. Jeśli ktoś nawet ma, to dlaczego ma go nie ukryć pod pięknym makijażem, od tego w końcu są te kosmetyki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale myślę że warto też pisać o tych gorszych momentach w życiu. Bo czasami może być różnie i ktoś wpada w smutek dlatego, że jego życie nie jest takie idealne jak u innych. A naprawdę to wszystko wygląda inaczej.

   Usuń
  2. Piszę, ale szczegóły wolę zostawić dla siebie, lepiej na tym wychodzę, a inni najlepiej niech nie siedzą na tyle w internecie. Ja dbam o swój komfort, nie będę dla kogoś pokazywała swoich chwili słabości. I tak w razie czego pozostaje najbliższa rodzina.

   Usuń
 3. ja staram się myśleć bardzo pozytywnie i czytam wiele motywujących książek bo to co mamy w głowie i w sercu przyciąga dobro lub zło

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładnie napisane :) Myślę, że we wszystkim warto znaleźć umiar. Rozumiem, że nie każdy chce pokazywać swoje słabsze strony, ma do tego prawo - taka jego natura. Inni z kolei piszą o wszystkim co ich spotyka a niech sobie robią co chcą :P

  OdpowiedzUsuń
 5. trzeba pamiętać, że wszystkie emocje są ważne, nie tlyko te pozytywne super ekstra uśmiechnięte i kolorowe, tlyko wszytskie są na maksa ważne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Życie to nie bajka, niestety. Ale trzeba być do niego pozytywnie nastawionym :) To, jakie ono jest, zależy od naszego nastawienia, cieszmy się tym życiem, bo je mamy jedno i naszym obowiązkiem jest przeżyć je jak najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszyscy mamy emocje i dobrze, bo w ten sposób się komunikujemy ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog