Nie spełniam oczekiwań!Z oczekiwaniami jest tak, że każdy ma swoje...

Nie mamy takich samych historii i doświadczeń. 

Spojrzenie na świat też może być różne. Jeśli tylko nie mieszkamy na bezludnej wyspie, prędzej czy później zderzymy się z odmiennością cudzych poglądów. Pytanie tylko, czy mamy ochotę spełniać cudze oczekiwania? Życie pod cudze dyktando nigdy nie będzie szczęśliwe. 


Partner oczekuje, abyś ubierała się bardziej kobieco...

A może twierdzi, że wyglądasz zbyt wyzywająco? Nie daj się wodzić za nos, twój styl ubioru zależy tylko od Ciebie.  Twoje ciało, twoja decyzja. 

Facet, który chce Ciebie zmieniać już jest pod kreską.  Zastanów się, czy chcesz z takim kimś być?

Rodzina oczekuje od nas określonej reakcji na problem? Niezależnie czy dotyczy on Ciebie, czy wszystkich, masz prawo mieć swoje zdanie. Nie każdy musi się z nim zgadzać, szanuj to. 


Mały szantażysta 

Z tym dzieciakami to jest chyba najgorzej. Panuje przekonanie, że dziecku trzeba nieba przychylić. Niestety dziecko to  też jest mały egoista i nie wynika to ze złego wychowania, czy charakteru. Dzieci potrafią działać na emocje, krzyczeć, drapać, a nawet położyć się na podłodze w sklepie.

 Co wtedy zrobi najlepsza pod słońcem mamusia? NIC, nie będzie reagować, wyniesie malca ze sklepu. Przedstawienie zakończone, nikt nie bije brawo. Kolejna mała wojna wygrana, a malec szybko zapomina nawet o co ten krzyk. 


Zdarzają się szantaże mniejsze i większe

Taka natura ludzka, że lubimy dostawać to co chcemy. Och gdyby dało się żyć w świecie, na którym istnieją dobre Wróżki, Złote rybki i Jednorożce. Do takich nadludzkich stworzeń odesłać można przynajmniej połowę społeczeństwa. 

Niektórzy argumentują, że coś trzeba zrobić dla dobra innych. Jak nie chcesz się dostosować, to szkodzisz innym. Najgorsza na świecie jest fałszywa ludzka solidarność, działanie dla dobra ogółu. Coś mi to przypomina. Czy czasem już tego nie przerabialiśmy?


Komentarze

 1. Dobrze mówisz. Chociaż dobro innych jest ok, ale nie możemy przez to tracić własnej tożsamości, robić coś wbrew sobie. Według mnie, jeśli nikomu tym nie szkodzimy, to dbanie o własne samopoczucie jest jak najbardziej zdroworozsądkowe. Nie da się dogodzić wszystkim, więc dogadzajmy sobie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą, że każdy człowiek ma swoje oczekiwania i nie powinno się wszystkich wobec innych spełniać. Pomimo oczekiwań innych warto mieć swoje zdanie :) Bardzo ładne zdjęcie!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam siebw pełni z Twoim słowami

  OdpowiedzUsuń
 4. ja żyję swoim życiem aby mnie było dobrze, ale nie mam rodziny, singielkom chyba łatwiej

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze znajdzie się ktoś kto jakieś oczekiwania . Zapominamy o tym ze zacznijmy od siebie zamiast oczekując coś od kogoś . Po za tym jestem tylko ludźmi .Nikt nie jest ideałem i nikt nie jest wstanę sprostować wszystkiemu Ps super to połączenie stylizacja

  OdpowiedzUsuń
 6. No właśnie. Wiesz, mi zabrało to trochę czasu, by patrzeć na siebie i nie oczekiwać akceptacji od innych. Ale w końcu to zrozumiałam.
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Żyję dla siebie, nie dla innycghi robię to, czego ja chcę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog