Dziś na temat Perfekcjonizmu. Nie koniecznie tylko Pań Domu,  Matek  i Żon. 

Są dwie grupy kobiet, Pań domu, Matek. Jedna z nich żyje prawie na luzie. Ubiera się na co dzień w dres, chodzi bez makijażu, dzieci też nie są odpicowane, a dom to nie muzeum. 

Istnieje druga jakby nadprzyrodzona grupa Kobiet Idealnych. Perfekcyjnych Pań Domu, jak z obrazka, które (przynajmniej na potrzeby zdjęcia) pokazują się z jak najlepszej strony. Takie Super Woman istnieją też w realu (wbrew pozorom nie tylko w filmach).


Do sprzątania, na zakupy, w sukni i pełnym makijażu?

Idealna Pani domu wstaje rano wcześnie, by zdążyć z makijażem, fryzurą i odprasowaniem spódniczki. Jeszcze zanim pociechy wstaną z łóżek, ona już wygląda jak z okładki kobiecego magazynu. 

Niezależenie czy posiada dzieci, psa, a może jest "Tylko Żoną",  niezmiennie prezentuje światu nienaganne swe oblicze. Przyprawiając przy tym inne niewiasty o zazdrosne ukłucie w sercu. Ta idealna Istota potrafi też gotować codziennie super zdrowe Fit obiady, a jej dom po prostu lśni czystością. 


W czym sekret idealnych Kobiet i Pań domu?

Jedne z nich mają matki do pomocy, inne mężów którzy są na każde zawołanie.  Jeszcze inne opłacają nianię, panią do sprzątania, ogrodnika i nie wiadomo jeszcze kogo. Niektóre dzieci potrafią bawić się same. Obiad jest zamawiany z restauracji... Tak naprawdę to wszystko  wygląda zupełnie inaczej niż myślimy. 

Niektóre kobiety żyją w dobrze zorganizowanych rodzinach, mają babcie, dziadków, ciocie, albo po prostu są to samotne osoby. Po prostu każdy ma inne warunki, inne otoczenie, mniej lub więcej czasu i nie ma sensu porównywać się do nich. 


Komentarze

 1. Bez przesady, ja jestem samotna i takiego aż porządku nie mam, bo mam lepsze ulubione zajęcia. Poza tym przydałaby mi się taka pani do sprzątania, chociaż nie wiem czy nie irytowała by mnie obecność obcej osoby w moim domu. Nie przejmuj się Kochana, jest nas więcej takich wyluzowanych ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym, żeby wszystko wyglądało jak z obrazka (teraz to Insta), ale realia takie nie są. Sama jedna kobieta, z dziećmi nie da rady być perfekcyjna, z pomocą rodziny może i to się uda... ale nie każdy ma taką możliwość. Ja uczę się nie być perfekcyjną, bo w pewnym momencie brakuje czasu na cieszenie się życiem...

  OdpowiedzUsuń
 3. ladnie masz posprzatane zobaczylabys u mnie ten burdel:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jednak myślę, że są również osoby po środku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tak myślę :D I sądzę że nawet te perfekcyjne mają gorsze dni :D

   Usuń
 5. nie maluję się na co dzień a dobór ubrani nie zajmuje mi więcej niż 2 minuty dziennie. za to zawsze dbam o swoje mieszkanie aby było perfekcyjne i jestem dobrze zorganizowana bo tak chcę

  OdpowiedzUsuń
 6. Na co dzień totalnie nie dbam o to, czy wyglądam jak influencerka z Instagrama :D Dobrze mi z tym, to jest życie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jestem chujowym panem domu ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że we wszystkim trzeba znaleźć złoty środek. Są sprawy ważne i ważniejsze. I wszystko zależy od sytuacji. Niektóre kobiety są nieszczęśliwe gdy się nie wymalują, a innym to obojętne, ale za to muszą mieć czysto w domu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog