Święta mamy w tym roku wyjątkowo późno. Mam wrażenie że wiosna się dostosowuje do Wielkanocy i przyroda jeszcze czeka z ukazaniem swojego pełnego uroku. Zanim się obejrzymy będzie maj, przyroda tryśnie feerią barw i zapachów, zieleń wyjrzy zewsząd pieszcząc nasze oczy. Lubimy Wiosnę jak żadną porę roku, bo tak naprawdę znów wszystko rozpoczyna się na nowo.  Kolejne szanse i możliwości. 

Przed nami Święta Wielkanocne. Niezależnie od tego czy jesteś dopiero na początku przygotowań, a może wszystko już masz w lodówce, pamiętaj o tym pięciu zasadach:

 1. Nie musisz wszystkiego robić sama jeśli żyjesz w rodzinie. Dobry podział obowiązków to sukces, liczy się asertywność i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka.
 2. Wiele produktów można kupić w sklepie. W Święta można odpuścić sobie diety i surowe nakazy zdrowotne, to tylko parę dni. W ciągu dwóch dni przy stole i obfitym jedzeniu poziom cholesterolu Cię nie zabije. Warto jednak spożywać to co nam służy. 
 3. Pamiętaj o własnym komforcie psychiczny, ale szanuj też poglądy innych ludzie. Polityka, religia, to nie są dobre tematy podczas jedzenia. W ogóle to nie są dobre tematy, bo prawie zawsze wywołują konflikt interesów. 
 4. Zadbaj o wygodny strój, nie przejmuj się opinią wiekowej cioci. Kiedyś kobiety musiały nosić gorsety, dziś mogą chodzić w dresach i legginsach. Postęp w modzie, jak we wszystkim - jest nieunikniony. 
 5. Nie zapomnij o cieszeniu się z małych spraw. Wybierzcie się z całą rodziną na spacer. Odetchnijcie świeżym, wiosennym powietrzem. 

Wiele z Was w ferworze przedświątecznych porządków zapomina o sobie. Liczy się czysty dom, świeżo złożone pranie, porządek w ogrodzie, obfitość wypieków i dań na stole. Pamiętajmy, że prawdziwi przyjaciele nie patrzą na zewnątrz, lecz w nasze serce i oczy. Święta dosłownie za pasem, w niektórym krajach już jutro dzień bez pracy. Może warto dać sobie wolne wcześniej i po prostu robić to co się lubi. 


Komentarze

 1. Bardzo dobre są Twoje rady ! Dla siebie zabieram najważniejsze, by pójść z rodziną na spacer. Dodam od siebie, że nie zamierzam szaleć z ilością potraw. To przecież tylko dwa dni, a na jedzeniu świat się nie kończy. Pozdrawiam serdecznie i życzę radosnych Świąt Wielkanocnych !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Święte słowa! Z moimi ciociami nie mam problemu, dużo ich nie zostało i do tego daleko mieszkają. Jestem sama, ale mimo to dużo sobie odpuszczam, moje zawroty głowy mnie przerastają, żeby nie wiem co, nie dam rady wszystkiego zrobić. Trzymaj się, zdrowych pogodnych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafne rady! Ja nie mam zamiaru przesadzać, spędzam święta w bardzo kameralnym gronie, z resztą jak co roku :D Wesołych, zdrowych Świąt Wielkanocnych! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie świąt mogło by nie być, ale no postaram się dla moich dzieci. Bo wiem, że one tego potrzebują

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Tobą, że prawdziwi przyjaciele nie patrzą na zewnątrz, lecz w nasze serce i oczy :)
  Czasami dobrze jest postawić na gotowe produkty ze sklepu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Great tips! Have a wonderful weekend!
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne rady, warto wziąć je sobie do serca

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog