Pierwszy raz z dzieckiem u dentysty

 


O zęby trzeba dbać od lat najmłodszych, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Pielęgnacja od pierwszego ząbka spoczywa na rodzicu, nawyk mycia zębów wyrabia się u dziecka stopniowo i z pewnością zaprocentuje on na całe życie. Przychodzi jednak taki moment, kiedy trzeba odwiedzić stomatologa. 

Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty jak się przygotować?


Pierwsza wizyta u dentysty to stres zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Do tej wizyty z pewnością trzeba odpowiednio wcześniej się przygotować. Ważna jest szczera rozmowa z dzieckiem. Pomocne mogą okazać się książeczki np. Kicia Kocia u dentysty. Wiele spokojnych rozmów pozwoli dziecku oswoić się z tematem i wizyta nie będzie już tak bardzo stresować. 

Na wizytę u dentysty wybieramy się odpowiednio wcześniej czyli w okolicach drugiego roku życia. Im dziecko młodsze tym łatwiej będzie mu oswoić się tematem. Zazwyczaj taka wizyta przebiega nieco inaczej niż zwykle. Dziecko zapoznaje się z dentystą, może obejrzeć niektóre sprzęty i narzędzia w gabinecie, a wszystko odbywa się w formie zabawy. Pierwsza wizyta nie może być dla dziecka stresująca, nie koniecznie uda się obejrzeć wszystkie ząbki, ale dentysta może pokazać w jaki sposób pielęgnujemy zęby mleczne. 


Najważniejsza domowa pielęgnacja zębów 


Na pierwszej wizycie z pewnością dowiemy się jak prawidłowo pielęgnować zęby u dziecka. Ogrom odpowiedzialności za stan zębów młodego pokolenia ponoszą rodzice. To od nich zależą dobre nawyki, które zaprocentują na przyszłość. Tutaj słowo Systematyczność gra rolę nadrzędną.  Higiena jamy ustnej i zębów staje się o wiele prostsza kiedy mamy do dyspozycji wiele preparatów i narzędzi ku temu:  hellodent.pl. Zarówno dorośli jak dzieci mogą używać szczoteczek sonicznych, elektrycznych, z przeróżnymi funkcjami i gadżetami, z miękkim włosiem soft i innych. Faktem jest jednak, że bez naszej pomocy dziecko nie jest w stanie dokładnie umyć zębów, nawet jeśli będzie miało szczoteczkę elektryczną i z bajerami. Zęby myjemy przynajmniej 2 razy dziennie, rano i wieczorem, a najlepiej po każdym posiłku. Dodatkowo warto podsuwać dziecku zdrowe przekąski, jak twarde jabłka, czy marchewki. Słodycze powinny znaleźć w meny okazjonalnie. 

Na rynku dostępne są różne pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, tych małych i tych większych. Mamy pasty do zębów z fluorem i bez, oraz z innymi, opatentowanymi związkami, które wzmacniają szkliwo i dbają o dziąsła. To wszystko z pewnością ułatwia zadbanie o piękny i zdrowy uśmiech już od pierwszego ząbka. Kiedy jest najlepsza pora na pierwszą wizytę u stomatologa? To już zależy od nas - rodziców.  Najważniejsze w tym wszystkim jest pozytywne nastawienie i dużo cierpliwości. Dbałość o zdrowe zęby przejawia się dzień pod dniu, w trackie starannych zabiegów higienicznych.


artykuł zawiera promocję 

Komentarze

  1. Przed nami pierwsza wizyta, właśnie w poniedziałek:) Ale czas oczekiwania to kilka miesięcy 😅 Mam nadzieję że wszystko będzie ok

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog