Jak zainwestować w siebie?



*artykuł reklamowy*


Wszyscy od nas oczekują poświęcenia? W życiu rodzinnym to kobieta traci najwięcej. Często zużywa całą energię na życie zawodowe, próbując pogodzić go z życiem rodzinnym. Kobiety rezygnujące z własnej kariery zawodowej tracą najwięcej. Oddając swój czas dla małżeństwa i życia rodzinnego - rezygnując z własnego rozwoju. Czy to dobra droga, jak nie wpaść w pułapkę własnych ambicji, wybrać rodzinę, czy może karierę? Takie pytanie przychodzą do głowy nie jednej z nas, co istotne - mężczyźni rzadko kiedy miewają takie dylematy. 

Samorozwój czym jest i jak nie dać się wykorzystywać przez innych?


Tak naprawdę rozwijać się można przez całe życie. Będąc żoną i matką nie musimy rezygnować z kariery, wszystko zależy od naszych chęci i odpowiedniej organizacji czasu. Fundamentalną sprawą jest  jest tu pomoc partnera i dalszych członków rodziny oraz odpowiedni podział obowiązków domowych. Coraz więcej z nas pracuje zdalnie i udaje się pogodzić wszystkie obowiązki bez straty dla żadnej ze stron. Nawet będąc na macierzyńskim można studiować zdalnie, czy też robić kursy. Mnóstwo kobiet pozornie tylko siedząc w domu z dzieckiem zrobiło kariery w mediach społecznościowych i osiągnęło sukces w sprzedaży swoich produktów (np. e-book). 

Kobieta poświęca najwięcej


Istnieją rodziny w których wszystko jest zgrane i nie ma zgrzytów: małżonkowie spełniają się zawodowo, dzieci nie chodzą zaniedbane i wszyscy są szczęśliwi. Bądźmy jednak realistami, nie każdy jest w stanie podołać presji sukcesu i wiecznego bycia na topie. Czasami kobieta rezygnuje z pracy zawodowej dla tzw. wyższego dobra. Jednak pewne sytuacje rodzinne trudno traktować pobłażliwie, coraz więcej kobiet decyduje się na zakończenie związku który wymaga od nich zbyt wiele wysiłku lub gdy zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci.  Zanim rozważymy wszystkie Za i Przeciw warto porozmawiać o tym z kimś zaufanym: Adwokat - Lidia Kunicka 

Warto znać swoje prawa


Coraz więcej spraw rozwodowych wygranych jest na rzecz kobiet. Byli mężowie zmuszeni są nakazem sądu do wypłaty olbrzymich kwot w ramach rekompensaty za pracę na rzecz rodziny. Jednak praca kobiet wciąż bywa mało docenianą. Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni zatrudnieni na tych samych stanowiskach. Nadal musimy walczyć od swoje prawa, chociaż równouprawnienie jest do dawna.  Kodeks Pracy bywa lekceważony przez pracodawców,  jeżeli czujemy się w jakiś sposób pokrzywdzone - bez wahania domagajmy się swoich praw. Zarówno w życiu rodzinnym jak też zawodowym kobiety nie mają łatwo, ale tylko od nas zależy czy się na to zgadzamy. 


Komentarze

  1. To prawda, kobiety mają dużo trudniej, kościół rzadko je wspiera. Muszą same walczyć o swoje prawa i nie poddawać się. Po rozwodzie zdecydowałam się być sama, chyba że znalazłby się ktoś naprawdę godny zaufania, o co w tym wieku jest bardzo trudne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie korzystać i prosić o pomoc specjalistów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog