"Lekarz Kwantowy" czyli cała prawda o medycynie, ajurwedzie, homeopatii

*współpraca z TaniaKsiazka.pl*

 
Książka "Lekarz kwantowy" jak zwykle przyszła do mnie w odpowiednim momencie życia. Często żartuję, że te książki same do mnie przychodzą, dając mi odpowiedź na aktualnie nurtujące mnie zagadnienia. Dr. Amit Goswami prezentuje w tej publikacji "głębokie spojrzenie na związek fizyki, świadomości i uzdrowienia" - podane w przystępny dla zwykłego człowieka sposób, o tym właśnie jest "Lekarz kwantowy", ale tak naprawdę sporo w nim o związkach medycyny tradycyjnej i holistycznej. Można też z niej dowiedzieć się m.in. w jaki sposób działa samo-uleczenie, efekt placebo oraz po co tak naprawdę jest nam potrzebna tradycyjna medycyna zachodnia? 

Fizyka kwantowa skąd na to pomysł?


W szkole nie lubiłam tradycyjnej fizyki, chociaż niektóre zagadnienia wydawały się ciekawe. Te wszystkie teorie, wzory, reguły były zbyt ciężkie dla mojego humanistycznego umysłu. Od czasów szkolnych minęło sporo lat. Jednak zagadnienia związane z życiem na tej Planecie nurtują mnie nadal. Czym tak naprawdę jest otaczająca nas rzeczywistość, czy każdy może odbierać Świat inaczej? Czy coś zostało przed nami ukryte? W poszukiwaniu prawdy jesteśmy zdani tylko na ślepy los, na własną intuicję, a może tylko na badania naukowe (ale przecież wiemy już że naukowcy są w stanie udowodnić wszystko). Czy to co nam się przydarza jest tylko dziełem przypadku, a może źródłem chorób są tylko geny i/lub wirusy? Jeżeli i Wam do głowy przychodzą takie pytania, to zdecydowanie jest to książka dla Was. 

Książkę "Lekarz Kwantowy" znajdziesz np. na TaniaKsiazka.pl Poradniki


Opis na TaniaKsiazka.pl :KSIĄŻKA „LEKARZ KWANTOWY” TO WNIKLIWE SPOJRZENIE NA ZWIĄZEK FIZYKI KWANTOWEJ ZE ŚWIADOMOŚCIĄ I UZDRAWIANIEM

Doktor Amit Goswami prezentuje nowe oblicze medycyny, zwane medycyną integralną. W książce „Lekarz kwantowy” przedstawia, w jaki sposób działa uzdrawianie umysłu i ciała, jak funkcjonują chińskie i ajurwedyjskie systemy lecznicze, oraz wyjaśnia, na czym polega homeopatia. Medycyna integralna łączy te wszystkie praktyki, w tym medycynę konwencjonalną. Autor pomaga zrozumieć, dlaczego leki i operacje przynoszą pożądane efekty, dlaczego zioła i leczenie dłońmi skutkują i wreszcie – z czego wynikają pozytywne rezultaty homeopatii i medycyny energetycznej.


Lekarz kwantowy - recenzja książki 


"Lekarz kwantowy" to chyba pierwsza taka książka w której autor próbuje pogodzić medycynę konwencjonalną z medycyną alternatywną. Jak się okazuje obydwa systemy mogą funkcjonować obok siebie, przynosząc duże korzyści dla pacjentów. Jednak konsekwentnie próbuje się te dwa światy ze sobą skłócić, co oczywiście jest ze szkodą dla pacjentów. Chory który trzyma się kurczowo tylko jednej metody ma mniejsze szanse wyleczenia. Istnieją przypadłości które leczy tylko medycyna alternatywna jak np. Ajurweda, ale też niektóre choroby można wyleczyć tylko i wyłącznie interwencją medyczna typu zabieg chirurgiczny. Lekarze nadal nie potrafią jednoznacznie wypowiedzieć się odnośnie spontanicznych przypadków remisji chorób, próbując nawet wyjaśnić takowe błędami w diagnostyce. 

"Lekarz kwantowy" to pozycja zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy.  Autor nie neguje żadnej metody leczenia, jeśli tylko jest ona skuteczna i z korzyścią dla pacjentów, to naprawdę mało spotykane podejście do tematu. Zwykle to zwolennicy tradycyjnych metod leczenia uważają  np. obrońców Homeopatii za niepoważnych ludzi (określenie łagodne). Nie da się jednak przymknąć oka na skuteczność tych alternatywnych metod leczenia, tak samo jak nie można odrzucić medycyny tradycyjnej i skuteczności np. antybiotykoterapii. Niestety pewne procedury są nadużywane i mamy już tego efekty w postaci uodpornienia się bakterii i powstawania nowych szczepów. Bardzo ciekawe jest również podejście autora odnośnie szczepień, ale nie zdradzam szczegółów (warto poczytać). Myślenie kwantowe jako remedium na wszystko


Zwykliśmy obserwować rzeczywistość w czysto fizyczny sposób. W końcu tak pozwalają nam na to nasze zmysły, tak zostajemy zaprogramowani. Tradycyjna szkoła nie uczy nas czym są energie witalne, skoki kwantowe, na czym polega duchowość (nie religia). Skąd więc mamy czerpać wiedzę o chorobach i ich leczeniu? Jeśli coś nam dolega, pierwsze co robimy to idziemy do specjalisty (zapewne po wcześniejszych wy-googlowaniu sobie objawów choroby). Warto jednak zmienić nastawienie do pojęcia zdrowia i  choroby, w końcu medycyna wschodnia, homeopatia i inne alternatywne metody leczenia mają nam do zaoferowania znacznie więcej. Książka "Lekarz kwantowy" to dobry wybór zarówno na początku drogi do zmiany myślenia, jak też interesująca ciekawostka jeśli chcemy swoją wiedzę na nowo poukładać. Amit Goswami udowadnia że żadna metoda leczenia nie jest zła, ale warto poznać źródło choroby. Nie wystarczy leczyć tylko fizycznych objawów, bo ich pozbycie się nie sprawi, że choroba zniknie na zawsze. 


*wpis we współpracy z TaniaKsiazka.pl*

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog