Ogród przydomowy - co potrzeba do jego pielęgnacji?

*artykuł zawiera reklamę*

 

Własny dom z ogrodem to marzenie wielu z nas. Przestrzeń którą można mieć tylko na swój użytek daje nam poczucie szczęścia i pozwala żyć w harmonii z naturą. Obecnie mamy sezon ogrodowy w pełni, możemy rozkoszować się piękną wiosną. Warto jednak wiedzieć, że zarówno dom jak i ogród wymagają wiele pracy oraz wkładu finansowego. Wszystkie prace można zlecić profesjonalistom, jednak pielęgnacja przydomowego ogrodu to dla wielu z nas prawdziwa przyjemność. 


Ogród przydomowy, niezbędne akcesoria do jego pielęgnacji


Najmniejszego wysiłku wymaga ogródek kwiatowy, który zajmuje nie wiele miejsca, ale również cieszy oko. Jednak bardziej funkcjonalnym dla nas jest ogród w którym są krzewy, a nawet drzewa. Warto mądrze zagospodarować swoją życiową przestrzeń która będzie nam służyć dla relaksu, ale też do spotkań towarzyskich np. podczas grillowania. Pielęgnacja ogrodu dla niektórych to prawdziwa pasja i sposób na życie. Praca w ogrodzie poprawia kondycję fizyczną, a przebywanie wśród zieleni pozytywnie wpływa na nastrój. Samodzielnie utrzymany i pielęgnowany ogród to przepis na szczęście. Inwestycja w sprzęt po pewnym czasie się zwraca, ale warto kupować solidne i sprawdzone sprzęty, tak aby służyły nam długo. Unikajmy tanich podróbek kupowanych w mało znanych punktach jak np. targ. Podstawa udanego zakupu to zawsze paragon, czy faktura, które stanowią pokwitowanie do reklamacji. 


Czego potrzeba do pielęgnacji ogrodu na początek?

Można zacząć od tak podstawowych narzędzi jak łopata, taczki, sekator czy kosa spalinowa. Z biegiem czasu gdy nasz ogród zacznie rosnąć potrzebna będzie także drabina, solidną kupimy na https://sklep.drabiny.info/. Dobra drabina zapewni nam bezpieczeństwo, ale też będzie funkcjonalna. Wbrew pozorom przydaje się nie tylko do prac malarskich, czy do przycinania gałęzi, ale można jej używać także do zbierania owoców w sadzie, czy też do prac remontowych wokół domu.

Kolejnym urządzeniem, które zyskuje coraz większą popularność jest glebogryzarka. Zwolennicy uprawy warzyw na własny użytek twierdzą, że to bardzo przydatne narzędzie. Pozwala także użyźnić ziemię pod uprawę kwiatów i ziół. Niestety może się nie przydać gdy prowadzimy hodowlę w skrzyniach, czy w małej szklarni. Wtedy pozostają nam tylko narzędzia ręczne, ale praca z ziemią przynosi wtedy mnóstwo satysfakcji. 


Własny ogród to nie tylko przyjemność

Potrzeba wiele pracy aby utrzymać go w dobrym stanie. Jeśli jednak zapytać ogrodnika czy zamieniłby tą pracę np. na siedzenie w biurze bez wahania Wam odpowie: nie. Praca w ogrodzie może być prawdziwym wyzwaniem, lecz dysponując odpowiednim sprzętem stanie się też przyjemna i prosta. 


Komentarze

 1. Uwielbiam swój ogród, a pracę ogrodowe bardzo mnie relaksują.🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiscie jestem zakochana w moim ogrodzie przydomowym i uwielbiam w nim spędzać czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele narzędzi jest po prostu niezbędnych w uprawie ogrodu, bez nich nie ma mowy o jakiejkolwiek pracy, a wiele jest takich, bez których obyć się możemy, jednak warto się na nie skusić, bo bardzo ułatwiają ogrodowe prace :) Jest tego całe mnóstwo, tylko wybierać :)))
  Pozdrawiam serdecznie, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 4. w taki ogródek trzeba włożyć sporo pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze jest mieć ogród jak ma się wystarczająco dużo siły i pomoc w razie czego. U mnie by pewnie zarósł chwastami, dlatego wolę korzystać z cudzego :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic mnie tak nie odpręża jak praca w ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog