Ostatnio chciałam mieć idealnego Bloga i Instagrama...

 Z tego powodu ciągle starałam się wrzucać jak najlepsze momenty.  Popracować nad aranżacją zdjęć i ogólnie pokazać, że jestem super i wszystko wokół mnie jest naprawdę ok.

Świetne kosmetyki do testów, pyszna herbata, dużo owoców, warzyw z własnej uprawy.

I moje dziecko to anioł chodzący, bo taki grzeczny i mądry.

Nagle ta sztuczna bańka pękła i znów się posypało...Miałam robić podsumowanie czerwca, opisać moje sukcesy, tego nie zrobię, a piszę ten tekst.


Dlaczego nie jest idealnie?

Myślę, że nie tylko na Instagram ludzie starają się pokazać z jak najlepszej strony. Rzeczywistość fałszuje się wszędzie. Niektórzy grają przed znajomymi, jakie to idealne małżeństwa mają, super prace, dzieci itd.

Chcemy pokazywać, co najlepsze. Ciągle uśmiech przyklejony do twarzy. Radzimy sobie doskonale ze wszystkim. Opanowaliśmy sytuację...

Jeśliby nie oglądać telewizji, można mieć wrażenie, że świat nie jest taki zły.

A przychodzi taki moment, że to wszystko ulatuje i zostajemy z kupą problemów. Otwierają się nam oczy na tą gorszą prawdę o nas, o otaczającym świecie, ludziach. A może po prostu to była tylko ułuda, którą stworzyliśmy sobie sami?


A życie jest zwyczajne i ludzie mają wady


To doskonała sentencja tego wszystkiego. Nie można zbyt wiele oczekiwać. Tworzyć wokół siebie sztucznej rzeczywistości, bo to grozi nieuchronnie upadkiem. Najgorsze, że upadek może być naprawdę bolesny.

Popłyną łzy, gdy nie poradzimy sobie z tym wszystkim.  Warto więc poszukać pomocy u innych. Przyznać się, że już nie dajemy sobie z tym rady. Nie dusić w sobie żalu, rozczarowania. Bo jesteśmy tylko ludźmi. Inni też nie są idealni, choćby za takich się uważali.

Warto przyznać, że potrzebna nam pomoc. A nawet wymagać jej od innych.


Komentarze

 1. Instagram pokazuje tylko urywki życia, każdy chcę pokazać tylko te idealne, żeby inni myśleli, jak to jest u nich super, że nie ma złych momentów. Prawda jest jednak inna, trzeba na to wszystko patrzeć z przymrużeniem oka.

  OdpowiedzUsuń
 2. O pomoc zawsze warto poprosić, kiedy jej najbardziej potrzebujemy i to nie jest żadna ujma ani wstyd.
  Idealnego życia nikt nie ma, ponieważ każdy człowiek zmaga się z jakimiś problemami o których np. jakaś Kasia, Basia lub Zosia nie wiedzą. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Również ostatnio nad tym myślałam. Chciałam mieć idealne zdjęcia na instagramie, piękny design swojego bloga, a tylko się w tym zatracam i stworzyłam sobie sztuczną rzeczywistość, w której siedze. Codzienne myślę, że coś jest nie tak, że powinno to być lepsze. Każdy ma takie piękne zdjecia, a moje są średnie. Ale trzeba raz stanąć i się zastanowić po co nam to i nie tylko to się w życiu liczy :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię ludzi, którzy kreują własną, idealną rzeczywistość- życie to życie, raz jest lepiej, a raz gorzej :) Także nie przejmuj się, pamiętaj, że prawda jest zawsze doceniana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie osoby jak Ty dają nadzieję i wiarę w siebie, bo można zawsze się zwrócić do siebie o pomoc, o dobre słowo. Po prostu być, po prostu kochać bezwarunkowo.♥ Tej miłości zabrakło nam ostatnio, bo wszyscy, zamiast zbliżać się do siebie, oddalają się jeszcze bardziej od siebie. A przecież nie tak ma wyglądać nasza Nowa Ziemia? Pozdrawiam Cię i ściskam mocno! ♥ :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie napisałaś. Nikt z nas nie jest idealny i każdy ma problemy. Myślę, że owszem pokazujemy w internecie to co lepsze, ale warto też przez to doceniać to co mamy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety żyjemy w takich wyidealizowanych czasach, gdzie wszędzie powinno być pięknie i kolorowo. A życie takie nie jest. Boimy się pokazywać 'normalności' bo albo będzie dla kogoś nudna, albo będzie powodem hejtu. A zwał to właśnie taka normalność - z porażkami, smutkiem, też radością. Mam nadzieję, że dojdziemy do takiego etapu kiedy nie będziemy się wstydzić tego kim jesteśmy i nie będziemy bać się tego pokazać. Na pewno każdemu wyszłoby to na dobre, na pewno pod kątem komfortu psychicznego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie oszukujmy się nikt nie ma idealnego życia, każdy ma mniejsze lub większe problemy .

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja podążam za swoją pasją i tyle :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie ma co na siłę koloryzowac rzeczywistości ponieważ to nie ma sensu. Oszukamy innych ale siebie nie... no chyba że ktos tak mocno wierzy w to co mówi o sobie na fb insta czy gdzieś indziej. Nikt z nas nie jest idealny i po co się tego wstydzić. Nie ma człowieka który by nie miał gorszych dni momentów. Pozowanie na wiecznie szczęśliwego nic nam nie pomoże bo nasze wnętrze cierpi. Ukrywamy to a na zewnątrz ciagle koloryzujemy żeby pokazać znajomym ze jest nam lepiej i nie znamy słowa kryzys. Nie mówię że wszyscy zle wykorzystuja media typu insta. Niektórym służy do reklamy np fotografom,właścicielom lokali, hoteli, ale są tacy, którzy maja konta po to tylko by pokazać innym jacy są idealni.
  Bardzo mądrze napisałaś o problemie który niestety istnieje. Myślę że każdy z nas ma czasem ochotę zabłysnąć przed znajomymi, coś im udowodnić. Tylko czy to ma sens?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog