Czy jesteś dobrą mamą?Być dobrą mamą:


Znana celebrytka wrzuca zdjęcia, kiedy kupuje obiad dla dzieci w barze mlecznym na dwa dni. Oczywiście jest ona sławna, ale nie oznacza to, że nie narazi się na krytykę. Mnóstwo zwykłych kobiet też idzie na łatwiznę, próbując jakoś pogodzić wszystkie obowiązki. Nie rzadko narażając się na przykre słowa ze strony partnera, rodziny, znajomych. Czy warto się tym przejmować?

Moim zdaniem nie, bo najważniejsze jest być dobrą mamą dla własnego dziecka. Nie oznacza to wcale tego, że będzie się idealną.

Są takie dni, kiedy naprawdę mam dosyć. Biegam cały dzień bez sensu i celu, a i tak wszystko nie jest perfekcyjnie. I dobrze, bo nigdy nie będzie, a tym wszystkim najważniejsza jest Ja.

Moje samopoczucie jest ważne, kondycja fizyczna, dobry humor. To wszystko tak naprawdę ma wpływ na moje dziecko. Ludziom i tak nie dogodzisz, ale czy musisz?

Dla mojego dziecka ważna jestem tylko Ja. Nie obiad, nie wysprzątany pokój,
najmodniejsze ubrania...Tylko czas spędzony razem.


Dlaczego chcemy być takie doskonałe?


Wokół nas są matki idealne. Może jesteśmy zapatrzone w znane nam osoby z otoczenia, czy też z Internetu. Idealne matki, kobiety, panie domu.

Osoby, które pokazują wysprzątane na błysk domy, chwalące się super figurą, spędzające czas na siłowni. Kobiety, które potrafią się dobrze zorganizować, dysponują zawsze mnóstwem czasu.

Posiłki, które serwują rodzinie zawsze są zdrowe, pyszne i kolorowe. Potrafią godzić karierę z byciem mamą.

Czy są one realne, czy tylko ich obraz wydaje się nam taki? To dwie różne sprawy. Postrzeganie własnej osoby, jak i innych wokół może być mocno zaburzone.

Nie można się porównywać.


Porównywanie nigdy nie było dobre. Dążenie do zaspokojenia oczekiwań innych ludzi jest bez sensu.

Po pierwsze nigdy nie spełnisz tych oczekiwań, po drugie będziesz tylko coraz bardziej sfrustrowana.

Dlatego odpuszczam sobie jak tylko mogę. Dbam o swój wolny czas. Wykonuje czynności, które są tylko konieczne. Nie biczuję się za to, że dziecko zje pizze, czy batonika. Bo kiedyś nie będzie miał o to pretensji. Za to straconego czasu nigdy nie odzyskam.

A ludzie wokół są teraz, ale kiedyś znikną. Ich ocena nie powinna mieć na mnie wpływu. 
To dziecko będzie pamiętać: czas  spędzony razem , uśmiech i łzy, zabawy, przygody, podróże.
 O braku obiadu szybko zapomni.Komentarze

 1. I prawidłowo, tak trzymać. Lepiej ten czas poświęcić na miłe spędzenie niż kolejne godziny umartwiania, a później narzekania. Jak komuś się nudzi i ma czas kogoś oceniać, niech lepiej przyjdzie pomóc, albo komuś bliskiemu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nikt nie może oceniać drugiego człowieka, a tym bardziej tego, czy kobieta jest dobrą matką!

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem pewna, że jesteś fantastyczna mamą, dużo z siebie dajesz i poświęcasz dziecku czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Thank you very much for the interesting post)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie lubię być mamą na pokaz. Nigdy nie będę dobrą mamą. Jak nie będę zła to już będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj miałam taki czas, gdy wariowałam- czyli starałam się być perfekcyjną mamą. Czy muszę dodawać, że skończyło się to kompletną katastrofą? Teraz jestem dobrą mamą. Najlepszą jaką mają moje dzieci;)))
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzieci potrzebują czasu z mama dużo bardziej niż czegokolwiek innego Ale niestety mało która mama pokaże na instagramie że dom ma nie posprzątany
  carolinaa-carolinaaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog