Sieć, Badanie ukrytej infrastruktury rzeczywistości


 

"Sieć" Marie D. Jones i Larry Flaxmann

Są takie książki, po które pewna grupa ludzi nigdy nie sięgnie. Za to inni, zwłaszcza poszukujący prawdy, z chęcią przeczytają. 

Są takie książki, które już na zawsze zmienią Twoje postrzeganie świata. Ta z pewnością do takich należy.

Wiem też, że nikogo nie można zmusić do wiary w zjawiska nadprzyrodzone, do wiary w to co niezbadane, a może to tylko kwestia czasu. Nawet sceptyk zmienia poglądy, kiedy spotykają go pewne zdarzenia. 

Coraz więcej ludzi się budzi, przestaje wierzyć w zakodowane od dzieciństwa prawdy. Bo czego tak naprawdę nas w szkole nauczyli? 

Co jest prawdą? Czy to co nam mówią inni? Czy też to, co sami za prawdę uznajemy...

Ja z pewnością należę do osób, które mają umysł otwarty i chętnie sięgam po książki, które poszerzają moje horyzonty. 

Pierwsze Wydanie "Sieci" w 2013 roku, więc już sporo czasu upłynęło. Ostatnie lata chyba obfitują w fascynujące odkrycia naukowe. Mam wrażenie jednak, że sam internet przyczynia się do tego, że ludziom oczy się otwierają na inne aspekty życia. Coraz więcej ludzi interesuje się rozwojem duchowym, medytacją, a nauka otwiera się na nieznane dotąd dziedziny.


Książka składa się z trzech części:

 • Część 1 Infrastruktura Sieci
 • Część 2 Łączniki, Przyczyny i Mechanizmy Sieci
 • Część 3 Poruszanie się po sieci

Rzeczywistość jak Internet?


Słusznie się może wydawać, że w tej pozycji dużo porównań do Internetu. Bo jak się okazuje nasza rzeczywistość funkcjonuje na podobnej zasadzie. 

Wszyscy jesteśmy połączeni. Zarówno ze sobą, jak ze światem przyrody..

Czy nasza rzeczywistość jest taka, jak się nam wydaje? Ile wspólnego ma z Matrixem? Czy istnieje tylko to, co widzą nasze oczy? A może tak naprawdę istnieje wiele innych wymiarów, do których tylko niewielu ma dostęp? Jaki wymiar czeka nas po śmierci i czy zmarli powracają?


Pytania są dla szukających prawdy


Sam autorzy zadają je jako prowokację dla czytelnika. Zmuszają do myślenia, do wyciągania wniosków. Może to być odrobinę denerwujące. Jednak druga cześć książki przynosi również mnóstwo odpowiedzi. Także wyniki badań, doświadczeń, analiz.

Z pewnością nie poznaliśmy nawet 10% prawdy o życiu. A to co nam się za prawdę wydawało, w rzeczywistości nią nie jest.


Wspaniałe cytaty atutem książki


Każdy rozdział rozpoczyna się także od inspirujących cytatów. Strona 151, rozdział 8: Kanały sieci informacyjnej:

"Mózg stanowi tylko odbiornik, a we wszechświecie istnieje jądro bytu, z którego otrzymujemy wiedzę, siłę i inspiracje. Nie przeniknąłem tajemnic tego źródła, ale wiem że ono jest realne". Nikola Tesla
Ciężko opisać tą książkę prostymi słowami


Nie jest ona łatwa w odbiorze, mam wrażenie, że napisana jest trudniejszym językiem, do którego trzeba przywyknąć. Jednak, kiedy zaczęłam czytać "Sieć" wiedziałam, że się nie oderwę. Dobrze jest ją czytać powoli, dawkować sobie tą wiedzę. Każdy rozdział to jak odkrywanie drzwi do komnaty tajemnic.

Jeszcze jedna gratka?


Na końcu książki niespodzianka dla zaznajomionych z tematem  OBE. Krótka instrukcja jak wejść w stan OBE i co nam to może dać? Dla mnie miła niespodzianka, bo tego się tu nie spodziewałam, a jak widać kolejni autorzy są zwolennikami teorii podróży astralnych. 


Polecam, po przeczytaniu tej książki już nic nigdy nie będzie Wam się wydawało takie samo.
Książka bazuje również na osobistych doświadczeniach autorów. Ludzi, którzy wierzyli w to co zbadane naukowo, a mimo to dopuszczają istnienie również innej rzeczywistości. Myślę, że to tylko kwestia czasu, gdy świat nauki uzna to co nie znane.  


Wydawnictwo illuminatio
Rok wydania 2015 
Ilość stron 214 

Komentarze

 1. Kocham takie książki, tak samo jak cytaty Tesli. Wszystko ze sobą jest połączone. Chętnie po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteśmy częścią wszechświata - Ja jestem, bo Ty jesteś <3 Książka, po którą sięgnę z ogromną ciekawością :)Dziękuję za tytuł, już sobie spisałam.
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko gdzie jest prawda? Ty twierdzisz, że w tej książce, ja mam sceptyczne zdanie, że akurat w niej.
  Z pewnością każdy z nas jest częścią Wszechświata. I to jest prawda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie osobiście bardzo trudny temat i moja głowa mogłaby go nie ogarnąć aczkolwiek należą do osób bardzo ciekawych i ściągnęła bym Chociażby z ciekawości do tej lektury

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka ciekawa, ja od razu powiem, przeczytałaby, ale traktuję to bardzo jako teorię spiskową. Każdy oczywiście może myśleć jak chce, ja myślę właśnie tak, co nie mienia faktu, że książka na sto procent byłaby dla mnie ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja sięgnę po tę książkę z ciekawością.
  Coś dla mnie, jestem zawsze ciekawa świata.
  Nie będzie łatwo, ale będzie niewiadoma, będzie dawkowanie i delektowanie.
  Dzięki :-)
  Pozdrawiam!
  Irena-Hooltaye w podróży

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pod wrażeniem tego jak opisałaś ta książkę i powiem tak... w księgarni nawet bym na na nią nie spojrzała ale po tym jak ją opisałaś mam ochotę sięgnąć po tą książkę. Jestem w szoku i dziękuję bardzo za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno nie jest to książka dla każdego. Jednak myślę, że warto takie pozycje czytać, aby samemu wyrabiać sobie opinię. W końcu na jakiejś podstawie kształtują sie nasze poglądy, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak widzę to nie tylko książka popularno naukowa ale oparta o metafizykę,każda czastaka naszego wszechświata ma jakas swoją zasadność i wszystko jakos ze sobą jest połączone. Jeszcze na studiach mialam zajęcia z filozofii przyrody,to było fascynujace znaleźć takie zależności. Naprawde mnie zaciekawiłaś. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pewnym jest, że jesteśmy częścią Wszechświata. Jestem typem analityka i raczej wszystko jest dla mnie bardzo logiczne. Wszystko dzieje się po coś i ja przyjmuję taką kolej rzeczy:-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie sięgałam po takie książki i póki co nie mam zamiaru. Mam swój własny sposób postrzegania świata. Ale szanuje innych, którzy takie tematyki lubią.

  OdpowiedzUsuń
 12. Już raz ten wpis komentowałam...Nie mam nic nowego do dodania. Miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa książka, bardzo chętnie zagłębiłabym się w lekturę z czystej samej ciekawości :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wiem czy moja głowa ogarnęła by to wszystko co znajduje się na kartach tej książki. Podziwiam ludzi którzy potrafią zrozumieć co te książki przekazują, a nawet dużo z nich zapamiętują. Podoba mi się okładka bardzo. Jak na te czasy które mamy przed oczami to Zastanawiam się czy nie byłaby czymś w rodzaju porównywarki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię książki o takiej tematyce, czytam je z ciekawością i otwartością. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale lubię to, że skłaniają mnie do myślenia. Jak będę mieć okazję, to kiedyś sięgnę. W zjawiska nadprzyrodzone wierzę, ale też dlatego, że sama mam pewne zdolności.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo ciekawa tematyka. Czasami sięgam po takie książki, ale najczęściej porzucam je dość szybko...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog