Sposób na biznes w trudnych czasach


Nie popełniaj tego błędu


Zawsze chciałam być własnym szefem, a praca na etacie była dla mnie męcząca. Być może to kwestia mojego charakteru. Jestem introwertykiem, zbyt długi kontakt z ludźmi okrutnie mnie męczy. 

Mało kto z czytelników wie, że własną firmę już kiedyś miałam. Niestety byłam zbyt słabo przygotowana do jej prowadzenia. Zabrakło wsparcia technicznego i zaplecza finansowego. Nie miał mi kto pomóc w rozeznaniu się w przepisach. A prawo w naszym kraju wciąż nie ułatwia startu początkującemu przedsiębiorcy. 

Dziś wiem, że nie ogarniałam tych wszystkich przepisów. Błędem było nie skorzystanie z usług profesjonalnej księgowej. Stąd też moja firma działała tylko rok. Kiedy skończyło się zobowiązanie wynikające z zaciągniętej dotacji, firmę zamknęłam. 

Nie ukrywam, że nadal marzę o własnej przestrzeni, która umożliwiałaby mi zarabianie bez wychodzenia z domu. Ciągle jednak brakuje mi pewności, co mogłabym zaoferować innym. 

Obecne czasy również ograniczają nam kontakt z potencjalnym klientem. Wynajmowanie lokalu nie jest dobrym pomysłem, bo generuje dodatkowe koszty.  Nigdy nie wiadomo, kiedy zostanie zamknięty. 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że firmę bez trudu można prowadzić we własnym domu, a biuro i magazyn mieć nawet w jednym pomieszczeniu.


Własny pomysł na biznes


Każdy może spróbować swoich sił w dziedzinie, w której czuję się dobry. Wystarczy tylko obmyślić jaki produkt chcemy zaoferować klientom. Obecnie modne są E-booki , treningi,  warsztaty on-line. Wiele osób próbuje sił wytwarzając produkty Hand Made. Na pewno media społecznościowe też ułatwiają nam znaleźć potencjalnych odbiorców na nasze produkty i usługi. 

Klient musi nas gdzieś odnaleźć,  ale też chce mieć namacalny dowód, że nasze produkty i  usługi naprawdę istnieją i tu kłania się sklep internetowy.  I nie ma co się martwić, bo tworzenie sklepów internetowych  nigdy nie było tak proste jak obecnie. 

Duża część usług, handel, kontakty międzyludzkie odbywają się w sieci. Jeśli miałabym dziś uruchamiać swój własny biznes, to z pewnością przydałoby się skorzystać z usług platformy afterweb.pl . Jest to absolutnie niezbędne, gdyż decyduje o sukcesie działalności, o tym czy marka stanie się rozpoznawalna w ogromnej przestrzeni Internetu. 


Sklep internetowy to szansa

Dobrze zaprojektowany sklep internetowy nie tylko będzie łatwy w obsłudze, ale też stanowi szansę na sukces naszej firmy. Jest miły w odbiorze dla klienta, ułatwia szybką sprzedaż oraz daje szansę na dalszy rozwój. 

Profesjonaliści, którzy tworzą nasz sklep zadbają o wszelkie szczegóły. Wszystko zostanie zaprojektowane w zgodzie z pomysłem klienta. Warto też zdecydować się na dobrą promocję sklepu, który będzie widoczny w wyszukiwarkach. Strona powinna działać sprawnie i dopasowywać się do rozdzielczości wszystkich urządzeń. 

Dodanie produktów do sklepu to już tylko czysta formalność, którą również można powierzyć firmie. A opiekun sklepu ułatwi nam ogarnięcie kwestii technicznych. To co ruszamy ze sklepem?


Komentarze

 1. Mieć biznes w obecnych czasach to nie lada wyzwanie :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudny czas nastał niestety, oby kolejny przyniósł coś dobrego :) Miejmy nadzieję, że powiedzenie 'Po burzy zawsze wychodzi słońce' się sprawdzi :)

  „Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 3. Własna działalność w tych czasach to ogromne wyzwanie i stres :(

  OdpowiedzUsuń
 4. profesjonalna ksiegowa niestety tez nie jest dobrym wyjsciem
  czesto przychodza do mnie ludzie niemalze z placzem, ze ksiegowa tak mowila, ze ksiegowa tak kazala a tu sie okazywalo ze terminy minely i kary sa do placenia boksiegowa nie miala racji
  owszem, warto miec ksiegowa ale nie mozna jej slepo wierzyc, jakies rozeznanie w temacie trzeba miec i zawsze najlepiej pytac u zrodla

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie nadaje sie do wlasnego biznesu

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, bałabym się ze swoim przygotowaniem. Trzeba mieć jeszcze odpowiedni sprzęt, ja niestety nie mam, muszę liczyć tylko na siebie. Co do charakteru, mam to samo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój narzeczony ma dwa, jeden od 4 lat, drugi ma dwa miesiące i znam to "od kuchni". Z niektórymi kwestiami bym polemizowała, gdyż nie wszystkie wymienione rzeczy, a co za tym idzie koszty warto ponosić od samego początku :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog