Czym dojechać na wakacje?

 


Wiosna i lato to najlepszy czas do podróżowania. Sprzyja temu nie tylko pogoda, ale też poluzowanie obostrzeń. Nie wiem czy macie już zaplanowane wczasy, ja w tym miesiącu chcę znaleźć kolonie dla dziecka, myślę że to ostatni dzwonek. 

Planowanie podróży małych i dużych

W podróżach już samo planowanie niesie sporo przyjemności. Obecnie mamy możliwość skorzystania z wielu udogodnień: istnieją strony internetowe, gdzie bez trudu znajdziemy ofertę ośrodków wczasowych, hoteli, restauracji, kempingów. Myślę, że wiele osób planuje wyjazdy na własną rękę, nie korzystając już z pomocy biur podróży. Niesie to ze sobą pewne ryzyko, a jednak pozwala zaoszczędzić sporo gotówki. Obecny postęp daje możliwość zaplanowania wakacji zarówno w kraju, jak i za granicą. 

Pociągiem, rowerem, samochodem jak dojechać na wakacje?


Obecnie posiadanie samochodu powoli staje się luksusem. Kosztuje nie tylko utrzymanie samochodu, sama jazda zrobiła się naprawdę mało ekonomiczna. Nie wiem czy poradzimy coś na wzrost cen, ale warto pomyśleć o alternatywnych środkach transportu. Najtańszy i ekologiczny jest oczywiście rower, ale przeszkodą może okazać się spora odległość do pokonania. Po drugie taka forma podróży raczej nie jest dobra z małym dzieckiem, a i trzeba mieć dobrą kondycję. 

Planując własną wycieczkę od razu przychodzi mi na myśl pociąg. W każdym większym mieście są stacje kolejowe i taka forma przemieszczania się jest mocno oszczędna, ale też wygodna. Nie musimy myśleć patrząc na drogę, siadamy i odprężamy się z książką. Kiedy już dojedziemy na miejsce jedynym problemem może być dotarcie do punktu docelowego, wtedy warto wezwać taksówkę. Ta forma podróżowania wciąż ma swoich zagorzałych zwolenników, nie tylko jest wygodna, ale w mieście naprawdę nie wychodzi to drogo, zwłaszcza jak podróżujemy z rodziną. 

Wybierając się do Wałbrzycha warto wybrać: taxi-walbrzych.pl. Tutaj przytoczę Wam anegdotkę, jak niedawno pojechałam gdzieś pociągiem i musiałam dostać się do przychodzi lekarskiej, a okazało się że jest remont tramwajowej trakcji. Czas szybko mijał i już myślałam że nie dojadę na czas, przeszłam kilka metrów, a tam postój taksówek. Przemiły Pan dowiózł mnie na czas i jeszcze wskazał przystanek powrotny. Myślę, że warto docenić tak wygodną formę przemieszczania się jak taksówka, zwłaszcza kiedy zależy nam na czasie. 

Bezpieczeństwo w podróży 

Planując swoje wakacyjne wyprawy nie wolno nam zapomnieć o bezpieczeństwie. Jeszcze parę lat temu młodzi ludzie wybierali "ryzykowne" formy podróżowania tak zwanym autostopem. Obecnie tą formę wyparły nowoczesne technologie, można wybrać się z kimś w podróż samochodem wcześniej umawiając się przez aplikację. Warto jednak sprawdzić wcześniej użytkownika który proponuję takie przejazdy, czy posiada komentarze i czy podróż z nim jest w pełni bezpieczna. Zawsze informujmy bliskich z kim i kiedy wybieramy się w podróż oraz wykonajmy telefon po dotarciu na miejsce.

Wybierając się w podróż nie zapominajmy też o wcześniejszym zakupie ubezpieczenia, które pokryje ewentualne koszty leczenia na miejscu. Dobrą opcją jest też wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która działa w krajach Unii. Za kartę nie płacimy nic, wystarczy tylko odpowiednio wcześniej ją wyrobić, bo czas oczekiwania wynosi nawet jeden miesiąc. 


Jestem ciekawa jakie są Wasze ulubione formy podróżowania? Czy macie już zaplanowane wakacje?


artykuł zawiera materiały promocyjne


Komentarze

  1. Ja na wakacje wybieram samolot, ewentualnie samochód

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzadko korzystam z taxi, najczęściej jeżdżę komunikacją miejską.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja najczęściej podróżuję samochodem albo jakimś autokarem :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog