W co zainwestować teraz ?

 


Rok 2022 z pewnością jest przełomowy dla wielu z nas. Zaczynamy skupiać się na nieco innych rzeczach niż dotychczas. Minione lata to nie tylko nasilony konsumpcjonizm, ale i duże zagrożenie dla planety. Zalani tanim towarem, zachłyśnięci wizją obfitości, chcieliśmy więcej i taniej: pokazać się, przeżyć, doświadczyć.

Teraz: mniej kupujemy i bardziej zwracamy uwagę na jakość. Nawet jeśli nie mamy ochoty niczego sobie odmawiać, bo warto przyjrzeć się temu na co idą nasze pieniądze.  Zmieniają się realia naszej rzeczywistości, warto się dostosować, ale też nie ma sensu popadać ze skrajności w skrajność. Jednym słowem nie odmawiajmy sobie z dnia na dzień przyjemności, bo dla naszej równowagi psychicznej też są ważne. 

Kreujemy rzeczywistość

Pierwsza z zasad fizyki kwantowej mówi, że to przestrzeń definiuję materię, a nie materia przestrzeń. W jednym z badań naukowcy zauważyli, że atom może zaistnieć tylko wtedy, kiedy ma świadomego obserwatora. Jednym słowem, kiedy obserwator nie parzy, to atom nie istnieje. Trochę to skomplikowane... dla nas ważne jest to, że mogą zaistnieć tylko takie rzeczy którym nadajemy znaczenie. Nie warto też przywiązywać się do spraw mało ważnych, ani do tych które nam nie służą. 

Postaw na swój rozwój

W co na pewno warto zainwestować swój czas i pieniądze to ekspansja. Jeszcze bardziej niż kiedyś liczy się wiedza, umiejętności i elastyczność. Dzięki nim poradzimy sobie nie tylko na rynku pracy, ale i kryzysowe sytuacje nie będą nas paraliżować. Pewne buddyjskie przysłowie mówi, że w życiu pewna jest tylko zmiana, dlatego wydarzenia na świecie też nie powinny napawać nas strachem, bo przecież wszystko płynie i ulega przebudowie. Teraz jest najlepszy czas aby zainwestować w kursy, rozwijać wyjątkowe umiejętności, szlifować naukę języków obcych. Mnóstwo wiedzy można przyswoić Online, nawet nie wychodząc z domu. 

Zainwestuj w jakość na lata 

Myśląc o przyjemnościach, bo przecież bez nich też życie może być smutne, stawiajmy na ponadczasowe przedmioty: zegarki Bulova , biżuteria, ulubione zapachy - nie tylko dodadzą nam pewności siebie, ale zapewnią też komfort w tu i teraz. Odsuwamy od siebie tani konsumpcjonizm na rzecz racjonalizacji zakupów. Wybierajmy tylko przydatne przedmioty, które nie rozpraszają naszej uwagi. Rozsądniej jest postawić na ponadczasowy minimalizm, aby nasza przestrzeń życiowa nie była przytłaczająca. Przedmioty które zostaną z nami na lata, gromadzące wspomnienia, dodające życiu blasku. 

(artykuł zawiera materiały promocyjne)

Komentarze

  1. Mądre słowa, świetny post :) Staram się w to wszystko inwestować, oby tylko kasa była ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja stawiam właśnie na samorozwój, książki, wiedze, kosmetyki i perfumy :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja chyba najczęściej inwestuję właśnie w samorozwój :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog