Najlepszy prezent na dzień dziecka

 Maj tak szybko biegnie, cieszymy się tą cudowną pogodą i ani się obejrzymy będzie czerwiec. Przed nami jeszcze Dzień Matki. Natomiast początek czerwca nieodmiennie kojarzy się nam z Dniem Dziecka. Kolejne okazje do świętowania i do okazania sobie uczuć. Nie wiem czy myślicie już o prezentach, ale ja rozglądam się co kupić mojemu przedszkolakowi.


Prezenty dla dorosłych i dla dzieci

Niezależnie od tego jaki prezent chcemy kupić, pomyślmy przede wszystkim o dziecku, nie o sobie. Niektóre ciocie, babcie, czy nawet rodzice kupują prezent dziecku bo podoba się on im samym, a przecież nie polega to na spełnianiu swoich zachcianek. Warto za to sprawić sobie prezenty na imieniny , wtedy wybieramy coś tylko pod własne upodobania. Wiele osób nadal obchodzi imieniny, dobrze jest wybrać coś wyjątkowego i uczcić także to święto. Prezentem mogą być nie tylko kwiaty i słodycze, może to być coś niepowtarzalnego, jak prezent spersonalizowany.Prezenty dostosowane do wieku dziecka


Wiadomo, zabawkę trzeba dostosować do upodobań dziecka, każdy rodzic wie najlepiej co lubi jego pociecha. Z roku na rok mam jednak wrażenie, że zabawki są coraz droższe i bardziej wymyślne. W sklepach nie brakuje elektronicznych, hałaśliwych zabawek, ale bądźmy szczerzy, kto tak naprawdę lubi je najbardziej - ich producenci, którzy tylko zacierają ręce na nadchodzące zyski. Jednak mądry rodzic nie daje nabrać się reklamom i wybiera prostsze rozwiązania. Sami się zastanówmy, czy nasze dziecko potrzebuje kolejnej plastikowej zabawki, która szybko się zniszczy?

Zabawki edukacyjne zawsze na czasie

Pierwsze co przychodzi na myśl, nie zależnie od grupy wiekowej do której zalicza się nasze dziecko, to zabawki zachęcające do myślenia. Często jest tak, że im prostsza zabawka, tym chętnie dziecko po nią sięga. Jeżeli chodzi o puzzle, to z tym nie ma problemu, można je kupić wszędzie i ceny bywają naprawdę atrakcyjne. Warto jednak wiedzieć jakie puzzle dziecko ma już w domu, gdyż motywy często się powtarzają. Dobre rozwiązanie to też klocki, jeżeli dziecko tylko lubi takie układać. Warto wybierać takie z drewna, lub z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów. 


Zabawki edukacyjne to z pewnością wszelkie książeczki. W sklepach, księgarniach, a nawet w marketach półki, stojaki obfitują w rozmaitą lekturę dla najmłodszych. Książki nie tylko dostosowujemy do wieku dziecka, ale też patrzymy na zawartość merytoryczną. Nie wszystkie bajki niosą wartościowy przekaz. Na niektóre szkoda pieniędzy, ale wiadomo że najbardziej liczą się preferencje małego czytelnika. Pisząc o książkach, warto też wspomnieć o takich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania do wykonania. 

Zwierzątko na prezent czy to dobry pomysł?

Nie pochwalam traktowania zwierząt jak prezentów. Żywe stworzenie to nie zabawka, ale zdarza się często, że dziecko marzy o jego posiadaniu. Z pewnością podarowanie go powinno być poprzedzone długą rozmową, która naświetli dziecku skalę obowiązków związanych z posiadaniem przyjaciela. Czasami warto zacząć od malutkiego chomiczka, który nauczy dziecko obowiązków oraz pomoże oswoić się ze światem zwierząt. Zakup pluszowego, elektronicznego pieska nie koniecznie będzie dobrym rozwiązaniem, zwykle to zachcianka która szybko zostaje odstawiona w kąt. Wręczając prezent najważniejsze są nasze intencje i wspólna celebracja doniosłych chwil. Niezależnie  od tego czy jest to osoba młodsza, dziecko, czy może już nastolatek, warto docenić także te prezenty w formie wrażeń i wspomnień, takie z pewnością pozostaną z nami dłużej. 


A Wy macie już pomysł na prezenty dla dzieci?


artykuł zawiera materiały promocyjne

Komentarze

  1. Ja myślę że fajnymi zabawkami da książki, gry edukacyjne :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bardzo lubię prezentować dzieciakom różne gry czy to planszowe czy sportowe :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog