Co ogranicza nasz rozwój?

 


[artykuł reklamowy] Rozwój osobisty to temat na czasie, obecnie wiele się o tym pisze i mówi. Każdy z nas nie chce zostawać w tyle, bo to oznacza bycie gorszym, ale czy na pewno? Nie rozwijając się i nie idąc z duchem czasu wiele tracimy nie tylko w oczach innych, ale też zamykamy sobie drogę do wielu dziedzin życia, poznania nowych technologii, lepszej pracy itd.

Rozwój dla każdego z nas oznacza co innego

Dla jednych jest to nabywanie coraz to nowocześniejszych urządzeń. Inni stale korzystają z kursów, robią studia uzupełniające na nowych kierunkach, czy nawet praktykują urozmaicone hobby. Ważne by podążać za swoimi przekonaniami i nie dawać sobie narzucać sztywnych reguł przez innych. Na tym właśnie polega wolność, że idziemy z duchem czasu na własnych zasadach. 

Z drugiej strony nadmiar nowych zainteresowań może przytłaczać, sprawić że trudno nam będzie zadbać o odpoczynek i regenerację. Warto też zwracać uwagę na jakość oferowanych kursów. Sprawdzać opinie i certyfikaty. Wiele nowych rzeczy możemy się pouczyć On Line np. przez aplikacje, ale niektóre kursy są na bardzo niskim poziomie. Czasem może lepiej wykupić sprawdzony kurs na www.creator.net.pl i mieć gwarancję, że poświęcony czas nie okaże się straconym. 


Tradycyjne przekonania i życie przeszłością 

Na pewno nasz rozwój ogranicza tkwienie w starych przekonaniach, ale nie tylko. Kiedyś bardzo ceniono tradycje i z lubością ją celebrowano. Nie ma nic złego w zachowywaniu tradycyjnych świąt, ale kurczowe trzymanie się starodawnych przekonań może okazać się przeszkodą w dalszym rozwoju. 

Zwłaszcza starsze pokolenia lubią trzymać się sztywnych zasad i reguł które tak naprawdę tylko uprzykrzają życie. Z drugiej strony na pójście do przodu dla niektórych może być już za późno. Jednak każdy kto szanuje drugą osobę wykaże zrozumienie dla cudzych przekonań. Bycie empatycznym wiele ułatwia, a każdy ma prawo decydować o sobie. Szkoląc się, poznając nowe rzeczy sprawiamy że nasze życie jest ciekawsze i pełniejsze. 


Komentarze

  1. Największe ograniczenia tkwią w naszej głowie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rozwój, rozwojem, ale najważniejsze jest uszanowanie cudzych przekonań i tradycji. I tego się trzymajmy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog