Kiedy opłaca się wejść w spółkę ?

 


[artykuł reklamowy] Jeżeli chodzi o spółki, to od razu nasuwa mi się pewne polskie przysłowie. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością stają się coraz bardziej popularne i wiele przedsiębiorców wybiera taką formę prowadzonej działalności. To również dobry pomysł jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach, dziś nieco więcej informacji o spółkach, prostym językiem, dla laika. 

Spółka Z O.O. dla kogo? 

Decydując się na założenie działalności gospodarczej często zastanawiamy się nad wyborem formy opodatkowania, tak aby nasza firma mogła przetrwać na rynku jak najdłuższy czas. Obecne przepisy podatkowe, jak też dotyczące ubezpieczeń są bezlitosne dla przedsiębiorców. To co wyróżnia spółkę z o.o. na tle innych form działalności to bardziej przejrzysty podział finansów, czyli gwarancja bezpieczeństwa dla przedsiębiorcy jak i dla wspólników. Taki podział majątku na majątek spółki i na  odrębny majątek założycieli pozwala zachować płynność własnych finansów w przypadku niepowodzeń z firmie. Wiele osób wybiera też formę Spółka z o.o. ze względu na  brak konieczności odprowadzania składek do ZUS, ale niestety niesie to też za sobą inne ryzyko. Jednak można się przed takim zabezpieczyć poprzez opłacanie przez wspólnika prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. 

Za co odpowiadają wspólnicy spółki z o.o.?

Oczywistym faktem jest że kapitał zakładowy jest wnoszony przez wspólników, ale z chwilą zawiązania spółki staje się on też majątkiem Firmy. Księgowość spółki jest prowadzona bardziej skrupulatnie, ewidencjonuje się każdą zmianę wartości majątku. Pozwala to też na pełną kontrolę płynności finansowej. Wspólnicy odpowiadają za zobowiązanie spółki jedynie do wysokości wniesionych udziałów czyli w przypadku braku wypłacalności nie są narażeni na całkowite zajęcie ich majątku przez wierzycieli i to jest właśnie największa zaleta tego typu działalności. W kontroli finansów spółki z o.o. (i nie tylko) z pewnością pomoże profesjonalna Kancelaria doradztwa prawnego www.krgroup.pl. Przy obecnym chaosie jaki panuje w przepisach, a także w przypadku częstych zmian paragrafów wybór odpowiedniego doradcy jest absolutną koniecznością. 


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog