*wpis reklamowy*

Nadszedł listopad - to taki czas kiedy powoli już zaczynamy myśleć o Świętach. Sklepy z pewnością będą wprowadzać grudniowy asortyment już w listopadzie. W Handlu już tak bywa, że wszystko musi być z dużym wyprzedzeniem. W końcu klient musi mieć czas, trzeba odpowiednio wcześniej wszystko obejrzeć i zaplanować.  Rozważyć co naprawdę jest mu potrzebne, a co okazuje się zbędnym. Z tym przedświątecznym kupowaniem zwykle bywa tak, że jest go za dużo i w końcu trafiają do nas przedmioty, którym tak naprawdę nie chcemy, ale można się przed tym skutecznie bronić. 


Rola opakowania i etykiety w Handlu

Jesteśmy wzrokowcami i tym co z pewnością zwraca naszą uwagę jest atrakcyjne opakowanie. Lubimy dostawać pięknie zapakowane prezenty, ale też duże znaczenie ma dla nas etykieta produktu. Opis i skład nie mogą stanowić niewiadomej. Ważne by wszystkie informacje były przejrzyste. Nie ma nic gorszego niż mało czytelne opakowanie i nie ma znaczenia, czy chodzi kosmetyk, czy o żywność.

 Producenci różnego rodzaju towarów prześcigają się w pomysłach, jak tylko zwrócić uwagę klienta. Jak wpłynąć na jego decyzyjność podczas wizyty w sklepie. Tu z pewnością pomocna jest etykieta.info.pl. To drukarnia etykiet samoprzylepnych, która oferuje możliwość zamówienia dowolnej ilości etykiet. 


Walka o klienta - co jeszcze chcą nam wcisnąć?

Z roku na rok coraz bardziej czujemy się przeciążeni nadmiarem komercji i świątecznego marketingu już od początku listopada. Tak naprawdę niektóre sklepy mają świąteczne ekspozycje nawet w środku lata, pytanie po co komu bombki choinkowe w środku lata? Pamiętajmy jednak, że to tylko od nas zależy, czy damy się nabrać na triki Handlowców, a może okażemy się klientem opornym na ich działanie.  

Nie zapominajmy też, że walka o klienta toczy się też w Internecie. Bądźmy czujni, słowo Promocja nie zawsze oznacza tego, że zakup będzie dla nas korzystnym. Najbezpieczniej jest wybierać się na zakupy z listą, nie chodzić do sklepu gdy jesteśmy głodni i przede wszystkim powyłączać reklamy w każdej aplikacji, gdy tylko istnieje taka możliwość. 


Komentarze

 1. Robię zakupy, kiedy mam taką potrzebę, nie dla promocji. Często te promocje, to pic na wodę fotomontaż. Ubrania najczęściej kupuję w second handach i nie żałuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. packaging indeed matters. it attracts :)

  xoxo, rae
  raellarina.com
  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 3. Opakowanie i etykieta produktu na pewno odgrywają ważną rolę w naszych decyzjach zakupowych. Masz absolutnie rację, mówiąc o nadmiarze komercji i świątecznym marketingu. Ważne jest, abyśmy pozostali świadomi i skoncentrowani na tym, co naprawdę potrzebujemy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam się, że ładne opakowanie nie raz mnie skusiło do zakupu niepotrzebnej mi rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, że opakowanie ma bardzo duże znaczenie- w końcu kupujemy oczami :) Szczególnie my- kobiety :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog