Szampon w kostce Dzikie zioła Lamazuna

szampon w kostce


Dbanie o atrakcyjny wygląd fryzury jest dla mnie bardzo ważne. Niestety nie mogę moim włosom poświęcić tyle czasu, ile bym chciała. Dlatego poszukuje stale alternatywnych i prostych metod pielęgnacji.  A jak to wszystko wychodzi w praktyce, przekonuje się dopiero po jakimś czasie.

W sklepie internetowym cudanatury.eu wypatrzyłam dawno poszukiwany przeze mnie Szampon w kostce. 

Chciałam przetestować mydło do mycia włosów, lecz  moje dawne próby nie do końca były udane, co nie znaczy że się zniechęcam.
A jak wyszło mi z szamponem Lamazuna?
Bądź co bądź, nie jest to typowe mydło, a faktycznie szampon w formie kostki.  Dla środowiska naturalnego na pewno oddech i wytchnienie, bo po zużyciu produktu nic nie trafia do kosza, poza malutkim kartonowym pudełeczkiem.



opis

Co o nim piszą w sklepie:

Szampon w kostce Lamazuna to naturalny kosmetyk produkowany ręcznie na południu Francji.

Szampon w kostce jest bardzo wydajny, zastępuje dwie butelki szamponu. Nie produkujemy dzięki temu odpadów. Zawiera tylko naturalne, ekologiczne składniki.
Posiada certyfikat Cruelty free & Vegan. Jest laureatem nagrody Slow Cosmetique.
Skład:
Sodium cocoyl isethionate, Cocos nucifera (coconut) oil, Montmorillonite, aqua, illite, stearic acid, palmitic acid, caprylyl/capryl glucoside, coco glucoside, parfum/fragrance, CI77288, tocopherol, helianthus annus (sun-flower) seed oil.

skład


Szampon Lamazuna ma bardzo prosty skład. Nie jest to typowe mydło, ale faktycznie kostka myjąca do włosów. Zawiera m.in. substancje myjącą, olej kokosowy, dwa rodzaje glinki, substancje zapachową, barwnik. Na końcu składu jest również olej słonecznikowy.

Szampon Lamazuna w moim odczuciu nie pielęgnuje włosów jakoś wyraźnie, ale też ich nie wysusza. Od pielęgnacji wszak są odżywki. Jeszcze nie spotkałam takiego szamponu, który starczył by mi sam w sobie do mycia i pielęgnacji. A najważniejsze,  gdy produkt myjący nie jest agresywny dla skóry głowy.  Ten szampon nie wywołał u mnie swędzenia, ani podrażnienia.

A jakie są jego minusy?
Aby dobrze umyć skórę głowy i włosy trzeba bardzo  dokładnie zmoczyć włosy i skórę.  Zastosować produktu 2 razy, dobrze go spieniać na głowie, pocierając kostką. A także  dokładnie spłukać wodą.  Inaczej włosy mogą się zrobić twarde i sztywne.
Następnym krokiem jest  zastosowanie dobrej odżywki do włosów, najlepiej naturalnej. Bo  jeśli macie słabą odżywkę, to niestety efekt może być krótko mówiąc zły. Ja tak miałam i się niestety początkowo zniechęciłam, a dobra odżywka sprawę załagodziła.  Dobra odżywka dla mnie to taka zawierająca w składzie oleje, masła naturalne, ekstrakty roślinne.
A najbardziej mnie zaskoczyło to, że szampon Lamazuna zmywa oleje. A nawet  zachęca do pielęgnowania włosów w sposób naturalny i bliższy naturze.


kostka


Na co się jeszcze możecie nastawić decydując się na stosowanie szamponu w kostce?
Na wydłużenie procesu mycia włosów. Konieczność dokładnego spłukiwania produktu. Wybór odpowiedniej odżywki może okazać się nieco trudny.
Mimo wszystko warto spróbować, bo to zupełnie inne odczucia z mycia i pielęgnacji. A włosy i skóra w sumie tylko zyskują. Po prostu trzeba się tylko przestawić, bo jednak szampony w płynie to coś zupełnie innego.


Komentarze

  1. Raczej nie dla moich włosów. I tak poświęcam im więcej czasu niż bym chciała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam szampon w kostce z innej marki, jednak niestety nie przekonałam się do takiej formy kosmetyków.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo mnie ciekawią takie szampony. Chętnie jakiś przetestuje. Chodzi za mną ostatnio firma 4 szpaki.

    OdpowiedzUsuń
  4. szamponu w kostce jeszcze nigdy nie miałam

    OdpowiedzUsuń
  5. Ooo..jak radzi sobie z olejami to myślę, że mogę po niego sięgnąć właśnie jako pomoc w tej kwestii.

    OdpowiedzUsuń
  6. Cieszę się, że trafiłam na Twój post. Ja przetestowałam całkiem sporą ilość szamponów w kostce co opisałam u siebie, ale nie miałam przyjemności testować akurat tego. Widziałam je natomiast w sklepie stacjonarnym (tylko czekoladowe) i zniechęciła mnie trochę jego cena i wielkość. Jest bardzo malutki, przez co wydaje mi się, że starczy na jakiś tydzień. Ale może tak tylko mi się wydaję :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest wydajny, ale zależy też jak często się myje włosy. Przy tłustej skórze głowy idzie go więcej bo potrzeba dobrze skórę namydlić.

      Usuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog