Jak poprawić statystyki bloga? Pozycjonowanie stron
Czy uratowałam mojego bloga?


Pamiętam jak jeszcze rok temu mój blog był już na samym dnie. Statystyki z dnia na dzień były coraz gorsze i ciągle jakieś błędy mi wyskakiwały. Jednak pewna życzliwa osoba udzieliła mi rad co do ratowania mojego bloga.

Pierwszy raz usłyszałam o SEO, o wykupieniu domeny, hostingu itp. Były to dla mnie niezrozumiałe nazwy. Zastanawiałam się, czy warto poświęcać pieniądze na coś, co jest dla mnie tylko hobby. Bądź co bądź czasochłonnym. Postanowiłam, że spróbuję i zadziałam coś na własny rachunek.

Wykupiłam nową nazwę bloga, która w końcu mi się podoba i odzwierciedla faktyczną zawartość strony. Zainstalowałam na nowo Google Analitycs i umieściłam moją stronę na portalu ze zleceniami dla blogerów. Od tego czasu udało mi się coś zarobić na blogu. Oczywiście nie jest to dochód stały i o utrzymaniu się z bloga na razie tylko marzę. Lecz od tego są marzenia, aby je realizować.

Nie wiem, czy wiele osób zdaje sobie sprawę, że działając tylko na bezpłatnym blogspot, to tak naprawdę nie są właścicielami strony. Serwis w każdej chwili może usunąć tego bloga i stracimy całą jego zawartość.


Pozycjonowanie stron


Co się okazuje, że aby  blog działał to nie tylko wystarczy dodawać regularne  i ciekawe wpisy. Potrzeba jeszcze mieć wiedze na temat pozycjonowania stron. Jakkolwiek nie brzmiało by to dla Was obco, to warto się z tym zapoznać bliżej na stronie: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Czym jest pozycjonowanie stron?
Jak wiadomo, nasze statystyki ściśle zależne są od tego na jakiej pozycji ukaże się nasza strona w rankingu wyszukiwarki. Jeśli będzie na drugiej, trzeciej, następnej stronie, to mało kto wejdzie na bloga i tym samym jego popularność będzie niska. A pisać dla samego pisania nie zawsze się chce.

Warto więc zadbać o to, aby nasza strona była wysoko w wyszukiwarkach, a to zależne jest od doboru słów kluczowych. Nie wystarczy więc pisać ciekawie, ale trzeba też odpowiednio dobierać słowa. Poza tym tekst musi być też czytelny dla ludzi. Pisanie jednym cięgiem wszystkiego jak leci wcale nie ułatwi nam dobrej pozycji. Czasami nasz blog może zostać nawet całkiem zablokowany przez tzw. roboty, kiedyś i mnie się to przydarzyło.


Bez wątpienia w obecnych czasach już nie wystarczy dobry styl pisania, znajomość ortografii i gramatyki. Czasem nawet nie liczą się super zdjęcia. Bo skoro treści z Waszego bloga nie docierają do nikogo, to jaki sens ma w ogóle pisanie? Dla samej siebie, dla zabicia czasu, nie koniecznie się chce.

Kryzys gospodarczy a blogi:


Pandemia nie tylko uderza w gospodarkę i sklepy stacjonarne. Chociaż pocieszają nas, że to już mija i wychodzimy z kryzysu. Ja sama widzę, że wkładam wiele pracy w Bloga i w Instagram. Co rusz zbieram dobre opinie, ludziom podoba się mój styl pisania. A statystyki mimo wszystko nie są zadowalające. Dlatego myślę, że trzeba poświęcić kolejne środki na reklamę  i wypromować się na nowo w sieci. 

W tej sprawie warto zwrócić się do specjalistów. Bo sama może mam pojęcie o pisaniu, ale SEO wciąż kuleje. Inwestując w profesjonalne usługi związane z marketingiem internetowym tak naprawdę dajemy sobie drugą szansę na sukces. Wtedy nasze pisanie może dać nam nie tylko satysfakcję, ale i zapewnić korzyści finansowe.

Kiedy blog stanie się lepiej widoczny w Internecie, poprawimy statystyki, to środki poświęcone na reklamę z pewnością szybko się zwrócą.Komentarze

  1. Pozycjonowanie nie jest złe... ale nie korzystam bo ceny są straszne a pozycjonować trzeba co jakiś czas trochę taka pułapka ;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Patrzyłam na ten temat jeszcze w zeszłym roku. Dobre pozycjonowanie itp. jest bardzo ważne, ale i systematyka działania jest istotna. Niestety na dobre działania tego typu trzeba przyszykować niezły budżet :P.

    OdpowiedzUsuń
  3. Post i porady są świetne, niestety na razie mnie nie stać, ale wezmę to pod uwagę jak tylko cokolwiek mi się poprawi :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog