Spotkania integracyjne w czasach pandemii

spotaknia


Kwarantanna


Trudno uwierzyć, ale nigdy nie brałam udziału w spotkaniu blogerek. Pisząc bloga przez parę lat jakoś nigdy wcześniej nie zabiegałam o wstęp na takowe. To prawda, że od jakiegoś czasu utrzymuje stały kontakt z paroma osobami, ale nigdy nie było dane nam spotkać się w realu.

A kiedy już chciałam się wybrać wiosną na spotkanie, to wypadło ono tuż przed wprowadzeniem obostrzeń. Wtedy świat zaczął szybko hamować. Po kolei zamykano wszystkie instytucje. Ludzie poszli na kwarantannę, każdy chciał się schronić w zaciszu domowym. Obecnie wszystko wraca do normy, czujemy większy luz,  ale nie wiem czy to dobrze?


Ludzie potrzebują kontaktów


Myślę, że trzeba zachować zdrowy rozsądek i całkowita izolacja nie jest możliwa. Jesteśmy stworzeni do życia we wspólnotach. Nie tylko środowisko blogerek odczuło negatywne skutki. Wiele firm musiało przejść na tryb pracy zdalnej. Myślę, że gospodarka radzi sobie coraz lepiej z sytuacją. Słyszę, że wszystko wraca do normy. Powoli dostosowujemy się do obecnych realiów. Wiele sfer handlu przeniosło swoje działania do sieci.

A czy oznacza to, że pracownicy mają siedzieć tylko zamknięci we własnych czterech ścianach? Niekoniecznie, bo sama przecież wiem, że tak się nie da na dłuższą metę. Ludzie zawsze chcą dialogu, zdrowej rywalizacji. Inne osoby mogą na nas wpływać motywująco. Podnoszenie kwalifikacji on line już nikogo nie dziwi.


Eventy integracyjne


Niedawno po raz pierwszy usłyszałam o team building online. Nazwa dla mnie obca, a okazuje się że kryje w sobie eventy integracyjne w Internecie. Spotkania pracowników są bardzo ważne. Nikt nie może czuć się wyobcowanym, nawet pomimo pracy zdalnej. Jako blogerka i mama sama odczuwam negatywne skutki siedzenia w domu z dzieckiem. Szukam dialogu z innymi ludźmi, choćby był on tylko wirtualny.

Obecny rozwój technologii ułatwia spotkania w sieci nawet i 300 pracowników z danej firmy jednocześnie. W ramach integracji firma zapewnia odpowiednio dostosowane do realiów sieci warsztaty. I wcale nie oznacza to tylko gapienia się w monitor, bo cała zabawa polegać ma na pracy kreatywnej. Pod tym kryje się np.  gotowanie, zabawy florystyczne, czy nawet degustacje win i potraw. Można nawet odwiedzić escape room, czy nagrać razem z innymi teledysk firmowy.


Kreatywność


Z pewnością firmie, która zapewnia takie atrakcje pomysłów nie zabraknie. Pracownicy mają zapewnioną całą organizację techniczną imprezy w domu. Agencja eventowa daje wsparcie w postaci dostarczenia paczek z akcesoriami pod drzwi mieszkań pracowników.
Bardziej prostym rozwiązaniem wydają się też gry strategiczne, które też potrafią nieźle zintegrować ludzi.

Po przygotowaniu całej otoczki, wystarczy tylko już odpalić urządzenie z dostępem do Internetu i bierzemy udział w super zabawie. Niby we własnym domu, ale towarzystwo bywa wyśmienite. I kto powiedział, że sobie nie poradzimy z pandemią? Trzeba się tylko odpowiednio przeorganizować i wszystko jest możliwe. Sama czekam na możliwość udziału w evencie blogerskim On Line. W taki sposób żadna odległość nie ma znaczenia. 


Komentarze

 1. ja jestem introwertykiem, najbardziej cieszy mnie czas spędzany w domu z książką lub netflixem, nigdy nie tęsknię za ludźmi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. JA brałem udział może 3 razy w spotkaniu blogerek, ale to było lata temu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako totalna introwertyczka za takimi spotkaniami nie przepadam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele rzeczy teraz przeniosło się do sieci, zresztą jest to wygodne i komfortowe :). Choć ja wolę tradycyjne spotkania z ludźmi, w pracy itp. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki event online musi być fajny, chociaż wolę bezpośrednie kontakty z ludźmi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że nic nie zastąpi bezpośrednich kontaktów z ludźmi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog