Między nami, kobietami?

Kobieca natura bywa czasem tak przewrotna, że naprawdę trudno o prawidłowe relacje z innymi kobietami. Widuje się takie sytuacje zarówno w życiu macierzyńskim, jak i w środowisku pracowniczym.

Myślę jednak, że kobiety zawsze potrzebowały kobiet. Tradycyjne, dawne rodziny wielopokoleniowe były może nawet lepszym modelem, niż obecnie. Kiedy nierzadko kobieta musi sama siedzieć z dzieckiem w domu. Ogarnąć wszystkie sprawy, zająć się maluchem i jeszcze wykonać dodatkową pracę, jeśli chce sama zarobić na swoje potrzeby.

Zewsząd obserwuje się bardzo mało zrozumienia wobec innych, za to wymagania potrafią być nadzwyczajne. Jak zwykle najłatwiej zacząć od siebie. Co zmienisz w sobie na lepsze dzisiaj,  pozytywnie wpłynie na innych jutro.


Kobiece relacje trudna sprawa


Chyba w większości rodzin trafi się czarna owca.  Tak zwana żmija, która zepsuje każdą rodzinną imprezę. Wszechwiedząca ciotka, która zjadła wszystkie rozumy. "Pomocna" babcia, która wychowała dzieci za komuny, kiedy nie było pampersów. Albo po prostu sąsiadka stara panna, która pojęcia o wychowaniu dzieci nie ma, ale rad udziela bardzo chętnie.

Najgorsze są właśnie takie złote porady, udzielone przez osobę mało kompetentną. Ty jako matka, musisz sobie poradzić z charakterem swojego dziecka. Zadbać o jego prawidłowy rozwój. Zaspokajać jego potrzeby emocjonalne i życiowe.

Kobiety potrafią być wyjątkowo okrutne dla innych kobiet. Kiedy facet ma pretensje do drugiego faceta, to po prostu dają sobie z pięści w twarz i problem jest rozwiązany. Kobiety natomiast są w stanie sączyć jad latami. Podkopują naszą pewność siebie, doszukują się dziury w całym i cieszą się z naszej porażki. Oczywiście świadczy to tylko o niedojrzałości danej osoby, a odcięcie się jest najskuteczniejszą bronią.


Siostra zawsze pomocna


Odmienną, pozytywną relacją może być ta siostrzana. Siostry, które łączą przecież więzy krwi potrafią zrozumieć się i bez słów. Często starsza siostra może podzielić się swoich doświadczeniem. Oczywiście, że i siostry często nie nadają na tych samych falach i zdarzają się kryzysy. Wszędzie mogą zdarzyć się jakieś zgrzyty, jak to w rodzinie.

Dobrze jest jednak mieć siostrę, która wykaże się empatią i współczuciem. Wspomoże dobrym słowem w chwili smutku. Nawet jeśli nie mieszka tuż obok, to jest na wyciągnięcie telefonu. I to właśnie jest największa korzyść z technologii. Nawet wtedy, gdy dzielą nas tysiące kilometrów, to prawie zawsze możemy być razem.

Siostra, niezależnie czy jest blisko, czy też daleko, zawsze może udzielić wsparcia duchowego. Bo czasami wystarczy rozmowa,  aby najgorszy dzień stał się odrobinę lepszym.


Pomocna dusza


Z pewnością  żadna kobieta nie może, albo nie chce polegać tylko na sobie. W końcu powiedzenie: aby wychować dziecko potrzeba całej wioski, to czysta prawda.  Jeśli nie mieszkamy już w rodzinach wielopokoleniowych, to wcale nie znaczy, że jesteśmy same z naszymi obowiązkami i  problemami.

Dobrze jest mieć w swojej okolicy chociaż jedną pomocną nam osobę. Obecne trudne czasy, kiedy nie można liczyć na wsparcie placówek wychowawczych dla dzieci, zmuszają do poradzenia sobie ze wszystkimi obowiązkami. Często drugi rodzic musi pracować, aby zapewnić byt rodzinie. Nie bójmy się poprosić o pomoc życzliwej osoby. Nie jesteśmy same, wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć wokół.


Komentarze

  1. Często mi się wydaje, że na konflikty pomiędzy kobietami mają wpływ mężczyźni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety teraz kobieta kobiecie wrogiem :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Masz racje, niekiedy kobiety gorsze od facetów i niestety wiele z nas ma tendencje do rozpamiętywania. Dobrze mieć kobietę przyjaciółkę czy siostrę a może nawet dwa w jednym. A rady, no cóż... słucham a nie zawsze się stosuje, wiem że chcą dobrze doradzić ale ja robię to co uważam za słuszne

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog