Czy warto mieć własną stronę internetową?

 


Własna strona internetowa to wizytówka...

W czasach kiedy media społecznościowe wiodą prym na rynku IT, pisanie blogów okazuje się już przeżytkiem? Niekoniecznie, blog to też własna strona internetowa. Nie jest wcale powiedziane, że stronę może posiadać tylko firma, ale też i osoba prywatna może mieć taką możliwość. Strona może służyć rozwijaniu biznesu, albo być po prostu naszą wizytówką. 

Nie jesteśmy skazani tylko na szybkie treści z Instagram czy Tik Tok. Chociaż nie da się ukryć, że to znak czasów. Wszystko ma być podane w sposób szybki, łatwy i prosty. Jednak blogi wymagają trochę więcej zaangażowania. 

Z pewnością projektowanie stron www nie jest sprawą prostą, wymaga dużo pracy, a także posiadania określonej wiedzy na ten temat. Nie raz już myślałam, czy nie powierzyć tego zadania osobie kompetentnej.  Na razie mój blog nie przynosi takich zysków, abym mogła pozwolić sobie na większe inwestycje i staram się jak najwięcej rzeczy wykonywać samodzielnie. 


Posiadanie własnej strony ma wiele zalet:

Pozwala łatwiej kontaktować z klientami oraz pozyskiwać nowe współprace. Jako bloger także tworzę własną stronę internetową, nad którą pracuje praktycznie każdego dnia, zamieszczając tu nowe treści. Ciągle jednak mam niedosyt i myślę, że wszystko mogłoby wyglądać lepiej. 

Systematyczne aktualizowanie strony pozwala utrzymać ją z lepszymi statystykami, a tym samym uzyskać wyższe rankingi w Google. Do tego niezbędny jest szablon, który poprawnie się wyświetla na ekranach laptopów, tabletów i smartfonów. 

Blog, który działa na własnej domenie zyskuje nie tylko lepsze wyniki, ale też budzi zaufanie u firm, które chętniej nawiązują z nami współprace. 


Czasami lepiej zaufać profesjonalistom


W styczniu miałam problem z nowym szablonem na drugim blogu i niestety w kwestiach technicznych zupełnie poległam. Kiedy przez parę dni nic nie udało mi się zdziałać, w końcu skontaktowałam się z profesjonalistą, który problem rozwiązał w nie całą godzinę. 

Teraz widzę, że nie warto było robić tego samodzielnie. Dlatego ciągle myślę, że inwestycja we własną stronę jest taką, która szybko się zwraca. Zyskujemy nie tylko profesjonalny wygląd strony, ale też możemy zagwarantować sobie nowe zlecenia. 


Być może nasza strona jest dla nas tylko pasją. A może myślimy o rozwinięciu w przyszłości większego biznesu? Zawsze warto rozważyć możliwość skorzystania z usług profesjonalistów, którzy zaprojektują naszą stronę z dbałością o każdy szczegół. Przeprowadzą nas przez kolejne kroki, dając gwarancję sukcesu. 

materiał promocyjny

Komentarze

  1. Ja mam specjalistkę Karolinę i mi to wystarczy :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie żałuję decyzji sprzed kilku lat, że przeszłam na własną domenę. Widzę, że wiele firm traktuje mnie poważniej gdy mam swoją stronę bez dodatku blogspot czy inne ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno jest wiele korzyści z posiadania takiej strony :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog