dr Joe Dispenza "Efekt Placebo" , Naukowe dowody ...

 

Dr Joe Dispenza to współczesny szaman, pisarz, nauczyciel medytacji, uzdrowiciel. Bez wątpienia autor światowych bestsellerów. Teorie jakie nam przedstawia, mogą wywołać co najmniej niedowierzanie.  Jednak mają one solidne, naukowe podstawy. 

W żadnym razie nie odbieram tej książki jako fantastyki.  To nie jest też moja pierwsza książka na temat naukowych dowodów wpływu medytacji na zdrowie człowieka. Niezmiernie mnie cieszy, że mogę sobie to wszystko na nowo poukładać, przeanalizować i wcielić w życie. To naprawdę działa!


O co tak naprawdę chodzi? O medytację, wprowadzenie ciała, umysłu w stan głębokiej relaksacji. Wszyscy przecież wiemy, że obecne życie przynosi mnóstwo stresów.  Regularna praktyka przynosi wymierne korzyści w postaci zmiany ciała, poglądów, a nawet otaczającej nas rzeczywistości.

Mamy realny wpływ na własne życie, na to co nas spotyka, na to jak się czujemy. W jaki sposób potrafimy wyjść z choroby. O tym, że optymiści chorują mniej wiemy od dawna. Nie ma w tym magii, choć tak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. 


Myślimy, że choroby mamy zapisane w genach? Przekazywane z pokolenia na pokolenie i nie mamy już na nic wspływu. A skąd mogą się brać niektóre choroby? Czy nie wynikają czasami z tego, że nieustannie funkcjonujemy w trybie przetrwania (walcz i uciekaj).

Joe Dispenza w swojej książce skutecznie przekonuje nas do zmiany poglądów. Realny wpływ na nasze życie mają nasze osobiste przekonania, to jak potrafimy ulegać sugestiom oraz w jaki sposób potrafimy radzić sobie ze stresem. 


Diagnoza lekarska, wyrok czy nadzieja?


Czy zastanawialiście się kiedyś: Jak bardzo potrafimy ufać współczesnej medycynie? Czy leki na receptę faktycznie działają? Skąd bierze się efekt placebo? Dlaczego cukrowa pastylka leczy śmiertelne choroby?

Efekt placebo  opisany w sposób naprawdę drobiazgowy. Medyczne cuda mają tak naprawdę wyjaśnienie w nauce, w naszej fizjonomii. Wpływ myśli, przekonań na nasze ciała jest o wiele większy niż mogłoby się nam wydawać. 


Dla kogo "Efekt Placebo"?


Z książki będą czerpać korzyść zarówno niedowiarki, jak i osoby z otwartym umysłem.

Zagadnienie efektu placebo oraz to w jaki sposób można być dla siebie najlepszym lekarzem.  Momentami  nawet miałam wrażenie, że to wszystko za bardzo rozłożone na czynniki pierwsze, ale autor po prostu chciał nas przekonać do swoich racji. W moich przypadku mu się udało. 

Uzdrowienie ciała przez własną podświadomość ukazane jest z różnych stron. Książka nie tylko dla wielbicieli praktyk duchowych, ale też dla typowych myślicieli, lubiących poznawać nowinki z dziedziny nauki i zjawisk nadprzyrodzonych. Jakie wniosek nasuwa się po przeczytaniu?

Jesteś cudem. Twoje życie jest darem.  Możesz wszystko. Wystarczy niezachwiana wiara, bez cienia wątpliwości. Można zmienić wszystko: przekonania, geny, schematy. Joe Dispenza daje nadzieję, rozbudza wyobraźnię, przedstawia naukowe fakty. 

materiał promocyjny

Komentarze

 1. mega ciekawa pozycja się weydaje :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie tą tematyką, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa propozycja ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa książka, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dużo jest w głowie , a nawet wszystko. myślę, że zainteresowałaby mnie ta książka

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała książka, często do niej wracam i ciągle wyłapuję coś nowego, co mi wcześniej umknęło :))
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog