Renowacja zamszowych butów z second handW second hand można spotkać obuwnicze perełki?


Buty, które  pozornie wyglądają na zaniedbane.  Wystarczy spojrzeć na podeszwy, aby przekonać się że nie były wiele noszone. Ludziom niektóre przedmioty szybko się nudzą, zdarzają się nie trafione zakupy. Zdecydowanie zbyt szybko pozbywamy się rzeczy. 

Podjęłam się renowacji butów zamszowych marki Gabor. Za nowe trzeba zapłacić 300-500 zł. Moje kupiłam za 15 zł. Dodatkowo wydałam na środki do renowacji, ale kilka kosmetyków do obuwia miałam już w domu. 

Jeśli chcemy kupować i odświeżać buty z SH to musimy posiadać środek do dezynfekcji obuwia. Przydaje się też szczotka w przypadku butów zamszowych oraz preparat do odnowienia koloru. 


Jak odświeżam buty z zamszu?1. Krok pierwszy to czyszczenie butów od wewnątrz. Wymrażam, wietrzę, stosuje środki do dezynfekcji i odkażania. Dobrą opcją jest oddanie butów do ozonowania, w moim mieście niestety nie ma.

2. Dokładnie spryskuję wnętrze butów: Medisept Spray do dezynfekcji butów (Rossmann).  Zawijam w folie, pozostawiam na noc. Rano suszę cały dzień na zewnątrz. Czynność można powtórzyć dnia następnego. 

3. Spryskuję dokładnie wnętrze butów: Coccine Nano Silver Dezodorant do obuwia. Pozostawiam do wyschnięcia. Wietrzę. 
4. Dokładnie szczotkuję buty z zewnątrz. Można użyć pianki czyszczącej do obuwia zamszowego: Coccine Nubuck Cleaner Super. Aplikować równomiernie, wysuszyć, wyszczotkować ponownie. Na tych butach niestety zrobiła zacieki, których trudno było się pozbyć. 5. Odświeżam kolor butów za pomocą preparatu:  Coccine Suede Refreshnes the color and nourishes. Preparat ma formę płynną, a dołączony aplikator z gąbki ułatwia dozowanie bezpośrednio na buty. Osobiście wolę jednak preparaty w spray-u. Ten jednak ma tą przewagę, że pachnie bardzo delikatnie.

 6. Szczotkuję ponownie i zabezpieczam za pomocą: Kaps Protector Impregnat do wyrobów skórzanych, zamszowych itp. Zawsze robię to na zewnątrz bo opary są okropne, ale ten impregnat i tak nie ma złego zapachu w porównaniu do innych. Starcza na długi czas. Buty nadal są przewiewne dla stóp. 

7. Aby buty zachowały swój kształt warto też włożyć do środka specjalne Prawidła
.Jestem ciekawa czy kupujecie buty z drugiej ręki, czy jest to dla Was nie do pomyślenia?

Komentarze

  1. Świetna instrukcja dla osób, które będą chciały odnowić zamszowe buty. Nie przeszkadza mi jak ktoś kupuje buty z drugiej ręki, ja jednak jestem zbyt "delikatna" i nie mogłabym kupić butów w second handzie. Wiem, że przez to może mnie wiele ciekawych par ominąć, ale nie czułabym się komfortowo nawet po takiej renowacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Robię zakupy w second handzie z wyjątkiem obuwia. Nie chciałoby mi się bawić w żadne renowacje, do tego mam pecha co do przygód z chorobami. Nie przeszkadza mi jednak, kiedy ktoś kupuje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja unikam jak ognia zamszowego obuwia

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog