W sieci kłamstwa czyli wszyscy są HappyPo raz kolejny  przekonałam się, jak kłamliwą wizę rzeczywistości można odnaleźć w Internecie. Tym razem trafiło na mnie, ale czy jutro nie trafi na Ciebie.

Co mówi ludziom o Tobie twój przekaz? Czy znają Cię i oceniają tylko po tym co widać na obrazkach?


Idealne życie nie istnieje...

Sami wpadamy w to błędne koło. Pokazujemy tylko część naszego życia, a na tej podstawie ludzie wyciągają wnioski. Prawda bywa zupełnie inna, bolesna i okrutna. Nie każdy chce pokazywać gorszą stronę siebie i tak oto powstaje cała siatka kłamstw. W końcu Internet jest nazywany Siecią. Wpadliśmy w tą pułapkę i dobrze nam w niej.


Blaski  i cienie macierzyństwa 

Na Instagramie pokazuje się idealne rodziny. Czyste dzieci w wyprasowanych kolorowych ubrankach. Pokoiki jak z bajki, kolorowe mebelki.  Z profili emanuje spokój, radość i sielankowa atmosfera. Wchodzisz tam, aby się zrelaksować, a po pewnym czasie masz dość, bo widzisz jakie to wszystko nierealne. 

Oczywiście wiemy, że to tylko urywki z życia. Piękne momenty uchwycone w odpowiedni sposób. Nie świadczą wcale o tym, że tak jest cały czas. Wiele rodzin chodzi na sesje rodzinne do fotografa. Na zdjęciach wszyscy są uśmiechnięci. 

A czy naprawdę są szczęśliwi na co dzień? Skoro depresja to choroba społeczna, która zatacza coraz większe kręgi. Idealne życie z Instagrama wcale nie istnieje, trzeba zdać sobie z tego sprawę. 
Body positive kolejne kłamstwo?

Ideał kobiecego piękna może być inny dla każdego. Problem stary jak świat to dążenie do ideału, który tak naprawdę nie istnieje. Zupełnie bez sensu jest upodabnianie się do innych. Na świecie nie ma dwóch identycznych osób. 

Dobrze, że są Profile które pokazują kobiece niedoskonałości. Całe mnóstwo fantastycznych osób, które robią wiele dobrego, uświadamiając nam że każda kobieta jest piękna. 

Nie warto jednak popadać w przesadę. Są granice dobrego smaku i emanowanie niezdrowym ciałem też nie do końca jest fajne. Można podziwiać odwagę tych Pań, z drugiej strony lepiej zachować zdrowy rozsądek. Skupić się na własnym zdrowiu i samopoczuciu. 

Niech każdy robi co uważa za korzystne dla niego. Tylko przestańmy ślepo wierzyć w to wszystko co widzimy. Prawda może być zupełnie inna niż się nam wydaje. 


Komentarze

  1. To prawda, w Internecie wszystko wydaje się być idealne, a niestety nie jest :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Social media są dobre, ale też trzeba inteligentnie z nich czerpać i nie brać wszystkiego na serio. To w sumie zguba :(

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog