Dixit Rebel - gra rozwijająca wyobraźnię


Ferie zimowe szybko minęły i tak oto zbliżamy się do końca lutego. Zanim zrobię podsumowanie miesiąca jeszcze ostatnia nowość która ten domowy czas ferii mocno nam uprzyjemniła. A marzec to już wypatrywanie wiosny, wiadomo że przyjdą też deszczowe dni i wtedy też potrzeba zorganizować sobie wolny czas w domu. Na nudę najlepsze są oczywiście gry planszowe, powrót do starych sposobów okazuje się być najlepszym rozwiązaniem (materiał reklamowy). Niedawno od TaniaKsiazka.pl otrzymałam fantastyczną przesyłkę, a dziś nieco więcej na temat gdy DIXIT Rebel.

Gra Dixit zyskała miano kultowej. Cieszy młodsze i starsze pokolenia.

Dixit od Rebel jest dobrym sposobem na nudę i wspólna zabawę dla całej rodziny. Łączy pokolenia, w grę mogą grać dzieci od 8 lat oraz starsze, a także dorośli. Trzeba jednak dostosować poziom gry jeśli gramy z dzieckiem. Wiadomo, interpretacja obrazów z kart może się wtedy znacznie różnić. Ogólnie zasady są proste, bo to gra w stylu: wymyśl - odgadnij - zgarnij punkty. Maksymalna ilość graczy to 8. gra Dixit Rebel w sklepie TaniaKsiazka.pl. Mam jednak wrażenie, że osobom z podobnego przedziału wiekowego będzie się grało o wiele lepiej. 

Gra Dixit to powrót do starych dobrych czasów

Czy pamiętasz zabawy w chowanego? To były dobre lata spędzone na zabawie, dzieci rozwijały swoje talenty w sposób naturalny, bez wymuszonego udziału technologii. Jednak, wszystko idzie do przodu, ale to my też decydujemy jak zostanie wychowane to młode pokolenie. Wspólnie spędzony czas zaprocentuje na przyszłość. Wracając jednak do gry, to jest ona znakomitym narzędziem do integracji rodziny i pokoleń. W Dixit grają młodsi i starsi, ucząc się zdrowej rywalizacji. 

Motywem przewodnim Dixit są skojarzenia. Minimalna ilość graczy to 3 osoby, z których jedna musi zostać narratorem. Jednak im więcej osób tym gra robi się ciekawsza. Trzeba przyznać, autor miał niezły pomysł na grę która potrafi angażować lepiej od internetu. Zresztą kto jeszcze chce bezmyślnie  scrollować,  kiedy można rozwijać swoją wyobraźnię i świetnie się bawić.

Zajrzyj też na Gry rodzinne - najlepsze gry planszowe i karciane dla całej rodziny | księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl

Cieszę się że miałam możliwość poznania Dixit, to zupełnie inny rodzaj gry, różni się od prostych planszówek dla dzieci, wspomaga rozwój wyobraźni i wyrabia nawyk zdrowej rywalizacji. 

A czy Ty już grałeś/grałaś w Dixit?


współpraca barterowa 

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog